ÖĞRENCİLER ÇEVRE İÇİN ÇALIŞTI, BİLGİSAYAR KAZANDI

13-06-2013
Çankaya Belediyesi’nin “Çevre İçin Dönüştür, Okulunu Kazandır” kampanyası kapsamında en çok atık toplayan ilk üç okul projeksiyon cihazı, bilgisayar ve dijital fotoğraf makinesi kazandı.

.

Çankaya Belediyesi, “Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi” kapsamında her yıl çevre haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği etkinliklere bu yıl bir yenisini ekledi. Öğrenciler, Çankaya Belediyesi sınırları içinde yer alan ilköğretim okulları arasında düzenlenen “Çevre İçin Dönüştür, Okulunu Kazandır” adlı geri dönüşüm kampanyası kapsamında kağıt, plastik ve metal atıklardan oluşan geri dönüşüm malzemelerini ayrı ayrı topladı.

31 okulun katıldığı kampanya sonucunda birinciliğe 6250 kilogram atık toplayan Ahmet Vefik Paşa İlköğretim Okulu hak kazanırken, 4100 kilogram ile Gülen Muharrem Pakoğlu İlköğretim Okulu ikinci, 2200 kilogram ile Aliye Yahşi Kız Teknik ve Meslek Lisesi ise üçüncü oldu.

 

“ÖĞRENCİLERİMİZİN DUYARLILIĞINDAN ÇOK MUTLUYUZ”

Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Eser Atak, ilk üçe giren okulları tek tek ziyaret ederek, projeksiyon cihazı, bilgisayar ve dijital fotoğraf makinesinden oluşan hediyeleri okul müdürlerine verdi.

Söz konusu kampanyanın çevre bilinci oluşturma amacı taşıdığını ifade eden Atak, “Özellikle öğrencilerimizin çevreye karşı gösterdiği duyarlılık bizleri çok mutlu etti. Elektronik ve bitkisel atık yağlara ilişkin de benzer çalışmalarımız var. Söz konusu atıklar belli noktalara ulaştırılabiliyor ya da biz evlerden alabiliyoruz. Belediyemizle temasa geçenlere her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Eğitici ve öğretici kampanyaların ilköğretim düzeyinde gerçekleştirilmesinin çok önemli olduğu görüşünde birleşen okul müdürleri ise, çocukların evlerinde de kağıt, plastik ve metalleri ayrı ayrı toplamaya başladıklarını belirtti. Gazete, dergi, kitap, pet şişe, plastik kaplar ve içecek kutularını toplayan öğrencilerin bu alışkanlığı ailelerine de kazandırdıklarını belirtti.

Etiketler : - ÖĞRENCİLER - ÇEVRE - İÇİN - ÇALIŞTI - - BİLGİSAYAR - KAZANDI - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları