GENEL HABERLER

AİLE BOYU HIRSIZLIK ŞEBEKESİ

17-11-2013
Kapı kilitlerini kırarak girdikleri evlerden çaldıkları değerli eşyaları, bankalarda kiraladıkları özel kasalarda sakladıkları ortaya çıkan aileden 4 kişi tutuklandı.

.

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 1 yıl süren teknik ve fiziki takip sonucunda, bir ailenin Ankara, İstanbul, Bursa ve Kocaeli’de gündüz vakti kapı kilitlerini kırarak hırsızlık yaptığını belirledi. Ekipler, 34 farklı adrese düzenlediği eş zamanlı baskınlarda 11 kişiyi gözaltına aldı. Baskın yapılan evlerde gerçekleştirilen aramalarda, 10 tane lüks saat, çok sayıda altın, inci ve pırlanta ziynet eşyası, barkotu sökülmemiş 5 bin lira değerindeki bir çanta, 2 silah ve 100 mermi ele geçirildi.

ÇALINTI MALLAR BANKA KASASINDA

Şebekenin çaldığı değerli eşyaların büyük bölümünü bankalarda kiraladıkları 3 özel kasada sakladıklarını öğrenen hırsızlık polisi, savcılıktan aldığı izin sonrası hukuk müşaviri ve noter şahitliğinde banka kasalarını açtı. Açılan kasalarda piyasa değeri 30 bin ila 90 bin dolar arasında değişen 14 saat, özel tasarlanmış inci kolye ve çok sayıda ziynet eşyası ele geçirdi. Emniyete getirilerek sorgulanan şüphelilerden 5’i serbest bırakılırken 6’sı adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 6 şüpheliden aralarında şebeke lideri H.H.Y’nin (48) de aralarında bulunduğu 4’ü tutuklandı.

Etiketler : AİLE - BOYU - HIRSIZLIK - ŞEBEKESİ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları