ALİ BABACAN GERÇEĞİ VE DÜŞÜNDÜKLERİM

10-03-2020
ALİ BABACAN GERÇEĞİNİ KABÜLLENEMEYENLERE, HABER YAPTIĞIM İÇİN BENİ ELEŞTİRENLERE "CEVABIM VE TAVSİYELERİMDİR "

.
Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan bu ülkeye 8-10 yıl önemli hizmetlerde bulundu. O bir liderdir ve iyi bir ailenin evlâdı, iyi bir aile babasıdır. Ayrıca verdiği hizmetler ve bitmeyen enerjisi ile takdire şayan, hürmete layıktır. Ancak farkında olmadanson dönemde o kadar hatalar yaptı ki anlatması kolay değil.

 


Mesela, hem Cumhurbaşkanı, hem de parti başkanı olması çok büyük hata idi. * Ne kadar hazin bir durum ki, öylesine israf ve öylesine aşırı masraf yapılıyor anlatılamaz. AK Parti Teşkilâtlarındaki şımarıklık, nice emeği geçenleri dışlamak, onlara randevu bile vermemek, kendi buyruklarına riayet etmeyenleri dışlamak, basındaki inanılmaz 
haksızlık ve tarafkirane davranmak , KÖY adını Bakanlık unvanından kaldırmak, köyleri mahalle yapmak, Sapı-Samanı, patatesi- soğanı, eti , buğdayı, pirinci- mercimeği (vs) sığırı-davarı ithal etmek, üretim ve verimliliği düşürmek; tarım arazilerini yok edip şehirleri beton yığını haline getirme, hak, adalet ve yargıdaki inanılmaz olumsuzluk ve... Ve Anadolu'yu İstanbul kafası ile idare etmeye kalkışmak yüzlerce örnekten birkaçıdır.
        Değerli dostlar; şimdi iyi okuyunuz burayı... 31 Mart seçimlerinde , AK Parti, Hatay ' dan başlayıp, Adana, Mersin, Antalya, Aydın, Muğla, İzmir, Trakya'nın tamamı, İstanbul, Eskişehir (vs) Ve... Evet ve Ankara'yı kaybetmişse daha doğrusu- Yanlış politika ve yanlış adaylar yüzünden - kaybettirilmişse- başka ne denir?..
Bakınız en ilginç olanı ne biliyor musunuz?... 31 Mart yerel seçimlerinden sonra yapılan bir araştırmaya göre AK Parti " Kültür seviyesi yüksek, ekonomik özgürlüğü olan yerlerde kaybetmiş." Kim kaybettirdi ve neden, neden bunca hezimet yaşandı !-?..


Peki bütün bu olup bitenler ortadayken, yıllarını Gazeteci-Yazar olararak geçirmiş, siyaset sahnesinde zirve isimlerle beraber olup çalışmış bir insan olarak, siz benim ne yazmamı ve ne yapmamı istiyorsunuz söyler misiniz lütfen !..
     Ben hali hazırda AK Partiliyim ancak, partide çeteleşmeler ve eyyamcılık zirve yaptığı için üzülüyorum . Ve sizleri Hakk ve halk yararına olacak güzel şeyler düşünmeye davet ediyorum. Becere bilir ve rabıta kurabilirseniz partinin üst kademedekileri ikaz edin lütfen. Tabii aynı zamanda PARLAMENTER SİSTEM'e dönülmesini savunuyorum.

* Sayın Ali Babacan ile yıllara dayanan bir tanışıklığımız var. Mükemmel bir insandır. Kurduğu partide yer alacak değilim ama namuslu, dürüst, saygı değer, pırlanta bir insan olduğunu söylüyor ve başarılar diliyorum. 
Belki biraz sakil düşecek ama yeri gelmişken sayın Ahmet Davutoğlu'nu da çok iyi tanıdığımı söylemek istiyorum. Bizzat konuşmamız ve tanışmamız bir yana, Yenişafak Gazetesinde köşe yazarı olarak çalıştığım günlerde memleketi Taşkent'e gidip araştırma yaptığım için cesaretli konuşuyorum.


* Elbette eleştirilerinize açığım ve saygı duyuyorum; hatta yararlandığımı, bu eleştirilere ihtiyacımın olduğunu söylemek istiyorum... Ancak hakaret olmasın... Birbirimizin fikirlerine hürmet gösterip itibar edelim.Hoşgörülü olalım ve birbirimizi sevelim- Sayalım.
* Sizi tekrar tekrar mazbut insan olmaya davet ediyorum. 
Saygı- Sevgi ve Başarı dileklerimi sunuyorum.
Mehmet Akyol
ankarameclisihaberleri.com
0530 464 63 77

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları