GENEL HABERLER

ALTINOK: KEÇİÖREN KULESİNİ TÜRKİYE'NİN EN İHTİŞAMLI KULESİ HALİNE GETİRECEĞİM

18-07-2019
TURGUT ALTINOK’UN GÖZÜ YÜKSEKLERDE : “ Büyümezseniz küçülürsünüz “ • Tecrübe, cesaretle birleşip arkasından da girişimcilik ve büyük hedefler gelince bambaşka bir tablo çıkıyor ortaya.

.
 Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok belli ki ” nerede bırakmıştık? “ diyerek başlamış işe. Tabii kendi bağı-bahçesi, tarlası-tabanı , evi-barkı, ailesi olarak gördüğü Keçiören ile ilgili yapacakları hizmetleri yıllar öncesinden, yani tam da bıraktığı yerden-sanki tekrar dönecekmişcesine - kurgulamış gibi gördüm.
     • Her belediye başkanı gibi o da milyonlarca lira borç devralmış. Ancak hiç umurunda değil. Öylesine rahat ve öylesine huzurlu bir ortamda hissediyor ki kendisini anlatılamaz. “ Fazla borç var ama, benim için sorun değil “ deresine bir tavır sergiliyor. Belli ki güveni çok fazla. Bu Bir nevi “ yaptıklarım, yapacaklarımın göstergesidir “ dercesine bir tavır sergiliyor. 
    • Kibirli desem değil.. Ama gururlu olduğu her halinden belli oluyor. Bir insan yaptıkları ile takdir görüyorsa elbette gurur duyacak, gururlu olacaktır. Peki neyle tarif edilir Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un bu hali ?.. Doğrusu kestirebilmiş değilim. 
    Bir yığın soru var kafamda tartışmaya açacağım.. Bir gazeteci-Yazar olarak değil, bir siyaset uzmanı ve bir dost olarak-hemşeri olarak. Fakat çoğunluğu aramızda kalması gereken konular. Öyle de yaptık. Çok şey konuştuk ama bu sütunlara az şey aktaracağım. 
       BÜYÜMEZSEN KÜÇÜLÜRSÜN 
     Tam da konuları derinleştirmişken öyle iddialı bir ifade kullanıyor ki beni ziyadesi ile etkiliyor. Ne diyor biliyor musunuz; “ Büyümezsen küçülürsün ” Duraklıyorum bir an, ortaya attığı iddiayı tekrar bir daha dillendirmesini istiyor ve sözü Keçiören Kulesine getiriyor ve soruyorum; gelirken Keçiören kulesine baktım bıraktığın gibi duruyor, bundan böyle ne gibi bir işlem yapacaksın veya böyle atıl bir şekilde kalacak mı?..
    TÜRKİYE’NİN EN İHTİŞAMLI KULESİ YAPACAĞIM 
    El cevap: O benim eserim, öyle bırakılır mı?.. Şu anki haline ilave yapacağız ve Keçiören kulesi 186 metre olacak. Çankaya kulesinden tam 69 metre daha yüksek olacak. Ayrıca öyle bir dizayn ve öyle bir hizmet sunumu yapacağız ki her giden bir daha gidecek, her gören bir daha görecek. Başkentli-Ankaralı hemşerilerim zevkle ve heyecanla uzaktan izledikleri gibi, bizzat gelerek iç dizaynını ve işletme alanlarını görünce büyük bir mutluluk duyacaklar. Yani şunu demek istiyorum, o kuleyi Türkiye'nin en ihtişamlı kulesi haline getireceğim. 
    Turgut Altınok gizli kalması gereken göüşmelerimizin dışında şunları söyledi: " keçiören benim için çok önemli. Ben bu ilçeye emek verdim, hatta ömütr verdim. Benden sonra görev alan arkadaşlarımız da çalışmışlar gayret göstermişler kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak bir gerçek var ki, " Keçiören denilince hemen akla Turgut Altınok gelir." diyen vatandaşlarımız çoğunluktadır. Bu duygu bizim fedakarana çalışmamız sonucunda vücut bulmuştur. Geçmişteki çalışmalarımız ve hizmetlerimizle övünürüz ama yetinmeyiz. Bu nedenle , göreve bugün gelmiş gibi büyük bir heyecan ve hevesle çalışmalarımıza başladık bile. Daha da gelişen, güzelleşen ve ihtişamı ile örnek olacak Keçiören için yeniden Bismillah dedik. İnşaallah Cenab-ı Mevla yardımcımız olur. "
     Son olarak önemli bir noktaya temas etti Turgut Altınak, " Ziyaretlerin ardı arkası kesilmiyor. Ben de herkese randevu verilsin ve görüşelim istiyorum, özlem bitsin istiyorum. Şu ana kadar 700 ila 900 yüz randevu talebi olmuş, bunun önemli bir bölümünü karşıladık. İnşaallah diğer kalanları ile de özel olarak görüşeceğim. Yaptığımız ve yapacağımız hizmetleri, güzellikleri Ankaralılarla paylaşmak beni mutlu ediyor. İnşaallah 31 Mart seçimlerinde beni mübarek oyları ile destekleyen ve yeniden seçilmeme vesile olan saygı değer Keçiörenli hemşerilerimi mutlu etmek, ümit ettikeri her şeyi hayata geçirme gayretimiz devam edecektir."
MEHMET AKYOL - [email protected]    /   0530 464 63 77 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları