ANADOLU İNSANININ MİSAFİRPERVERLİĞİ ÇAMLIDERE'DE DAHA FAZLA HİSSEDİLİYOR

04-09-2017
ÇAMLIDERE ATÇA KÖYÜNE ANİ BASKIN Çamlıdere denilince artık akla Hüseyin Uslu gelmeye başladı. AK Parti ilçe teşkilatında başkan yardımcılığı günlerin daha evveliyatında senelerdir sendikacılık yapmasının katkısı, yaşam hayatını ve kültür seviyesini yükseltmiş.....

.
....  ki bazı gerçekleri görmekte toplumumuza öncelik yapacak kapasitede. Geçmişindeki siyasi ve sosyal olaylara şimdilerde üretim ve verimliliğin arttırılmasını da yansıtmış hem de bizzat çalışarak.  
     Atalarının mirası olarak önemli izler bırakan Çamlıdere’nin Datça köyünde önemli işler yapıyor Hüseyin Uslu.  Mesela arıcılık yapıyor. Ancak arıcılık derken bu işin ticaretinden daha ziyade eş dost ağırlamak, ikramda bulunmak ve tabii en önemlisi de bal üretirken kesinlikle organik olarak elde edilmesini sağlıyor. Zaten arıların bulunduğu mekan itibarı ile bin bir çiçek, bahçeler bağlar ve dağlar mevcut. Buralarda üretilen balın kaliteli olmaması asla mümkün değil.  Ankara’nın Siteler semtinde iş yeri var. Yani ticaretle iştigal ediyor. Ancak onun gözü de gönlü de halka hizmette, yani Çamlıdereli hemşerilerine hizmet etmek, bazı yenilikleri getirmenin yanında herkesin köyüne dönmesini bağında bahçesinde, ahırında bir şeyler yetiştirmesi için örnek çalışmalar yapıyor. 
    Bahçesinde elma, armut, erik ne ararsan var. Ayrıca sıra sıra fasulye, domates, patates, biber, salatalık vs her şeyi üretiyor.  Ama üretmenin yanında hepsi de organik. İşte bu nedenle de çok özel bir insan Hüseyin Uslu. 
    Hayat onun için bir başka güzel ve bu güzellikleri daha ziyade Çamlıdereli hemşerileri ile paylaşmak istiyor ve şöyle sesleniyor:  “ Köycülük çok önemli. Herkes köyüne gelmesi ve ekonomiye katkı sağlayacak şekilde çalışmalar yapması lazım. Özellikle emeklilerin mutlaka köylerine gelmesini tavsiye ediyorum. Buralarda hava, su, meyve ve sebzeler her şey ama her şey çok güzel. İnsan yaşamında katkı sağlayan, insanı gençleştirdiği kadar ayna zamanda dinçleştiren bir ortam var. Kaldı ki hepimiz ata yadigarı bu topraklara sahip çıkmamız lazım. Tarlalarımızı ekip dikmemiz, üretime katkı sağlamamız lazım. Her şey devletin verdiği maaşa bırakılmamalı.  Tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum; daha mazbut bir ortam ve daha huzurlu bir yaşam için mutlaka herkes köyüne sahip çıksın, ata yadigarı topraklar evler-barklar sessiz ve sedasız kalmasın. “   
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları