Ankara 11.Kitap Fuarına büyük ilgi

14-01-2017
OKUMA ALIŞKANLIĞI GÜNDEN GÜNE ARTIYOR • Allah’ın ilk emri bile okumak üzerine. Bu emri peygamber efendimiz ümmetine -insanlığa- tebliğ etmiş ve bu konuda eshap da elinden gelen gayreti göstermiştir.

.
      Ankara ve Anadolu’nun en önemli sivil toplum kuruluşu olan BAŞKON da bu manada bir çalışma yaparak kamuoyuna okumanın önem ve mahiyetini sunmaya çalışıyor. 
    Okuma ve okutmak üzerine yapılan bu gayretli çalışmalar etkisini sanki gösterircesine Ankara Kitap Fuarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.  Fuar 6-15 Ocak tarihleri arasında yapıldı ve fuara vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler.  
    Eylül Fuarcılık Başkanı Çayır, “ 11’incisini düzenliyoruz, biz bu fuarı Ankara’da yapmaya başladığımızda bize TÜYAP 2 sene yaptı bıraktı gitti, başka bir firma yaptı ama Ankara gerekli ilgiyi göstermedi, aynı hezimeti yaşayabilirsiniz denildi. Biz hiç umursamadık ve AKM’de gerçekten emek vererek başladık, şunu belirteyim bütün devletler kitabın yanında yer alır, şuanda yanımızda oldular bir şeyler yaptılar. Biz bunu geleneksel hale getirdik ve geçen yıl sadece biletli giren sayısı 300 binin üzerindeydi, bu sene ise 500 binleri yakaladık.  Ankara’nın çevresinde bulunan 15 ilde reklam girdik. Kitap nankör değildir, kitap barıştır, huzurdur. Kitap cehaleti yener, kitap terörizmi yener, kitap kaosu, belirsizliği yener, kitap aydınlıktır, barıştır, kardeşliktir ve kitap birliktir” ifadelerini kullandı.
“Terörizmin sebebi kitapsızlıktır”
Başkan Ömeroğlu da "Aşırılıkların sebebi kitapsızlıktır, terörizmin sebebi kitapsızlıktır. İster DEAŞ adına yapsınlar ister başka bir adla onlar kitapsızlardır. Ankara bir kaç yıldır hakikaten kitap bayramı yapıyor. Son bir kaç yıldır burada büyük bir şölen yaşanıyor, özellikle hafta sonları adım atmak mümkün değil. Ben şahsen hafta içi gelmeyi tercih ediyorum çünkü gerçekten aşırı kalabalık ama bu aynı zamanda bizim için çok sevindirici bir hadise. Ümit ederim önümüzdeki yıllarda bu fuarın adı da uluslararası bir alana dönüşür. İstanbul’da, İzmir’de veya Diyarbakır’da ne demek istediklerini anlıyoruz, yalnız onlar da anlamalı ki Türkiye bundan küçük olamaz" şeklinde konuştu.
Eylül Fuarcılık tarafından Ankara’da sanata ve kültüre yapmış oldukları katkılarından dolayı yazarlara ödül takdim edildi. Fuar 6-15 Ocak tarihlerinde yapıldı ve ziyaretçi rekoru kırıldı. 
 
Etiketler : Ankara - 11.Kitap - Fuarına - büyük - ilgi - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları