ANKARA'DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ NEFES KESECEĞE BENZİYOR
.

                  ÖYLE BİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KAPIŞMASI OLACAK Kİ!

 

 • Mansur Yavaş’ın CHP’ den adaylığı açıklanır açıklanmaz bazı dostlarım ve arkadaşlarım aramaya başladı. Aralarında CHP’li Ankara milletvekili de vardı. Bunca ilgi ve alaka karşısında beni nasıl bir tavır almamı beklersiniz?..

   Benim fikrim de zikrim de bellidir. Kime oy vereceğimi sormuyorlar arayanlar yanlış anlaşılmasın. Tahminimi soruyorlar. Ve tabii yazmamı da, görüş ve düşüncelerimi aktarmamı istiyorlar.

    Ne bu acelecilik anlamış değilim. Bizim yıldırım haberlere Başkent Ankaralılar alıştıkları için istemiyorlar bunu yalnız ha.. Zaten haberleri saati saatine verdik. Sağ olsun editör arkadaşlar gündemdeki konuları iyi süzüyorlar ve anına değerlendiriyorlar.

   Bana kalıyor yorum ve değerlendirmeler. Zaten benden de kamuoyu bunu bekliyor.

   Tabii senelerdir gazetecilik yapıyoruz bu önemli değil, ben esasen araştırmacı ve eleştirmen gazeteciyim. Yazarlığımda başka…

    Fakat herkes beni Ankara siyaseti üzerine tahlil yaptığım ile bilirler ve benden beklentileri de budur.

   Ee, şimdi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayları belli oldu. Ben daha önce zaten yazmıştım. Mühim olan şimdi üç aday arasındaki kapışma.

    Düne kadar Melih Gökçek bir hayli şanslıydı, fakat öyle telefonlar geliyor ki hayretler içinde kaldım ve melih Bey’in işinin zor olduğunu söylemek istiyorum.

   Beni bu kanata vardıran unsur ne biliyor musunuz?.. Mansur Yavaş üzerinde CHP’lilerin; Laikçisiyle, Atatürkçüsüyle, Cumhuriyetçisiyle ittifak etmiş olmaları. Bir tek geriye aleviler kalıyor ki  görüşlerini aldığım bir CHP Ankara milletvekili şunları söyledi: “ Mehmet Bey biz bu noktadan sonra ayağımıza kurşun sıkmayız, alnımızda enayi yazmıyor. Alevi kardeşlerimizi de ikna edemeyeceksek bize yuh olsun, haram olsun bize Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı…”

  İstanbul belediye seçimleri de hararetli geçecek ama orası bizi ilgilendirmiyor. Ancak Ankara'da öyle bir Büyükşehir Belediye seçimi yapılacak ki hararetinde sağırlar duyacak, ağlayan bebekler susacak, körler görecek ve kalbi olanlar (Allah gecinden versin) ölecek niteliğe haiz bir seçim yaşanacak. Bu seçimlerden hangi partinin veya hangi adayın galip geleceğini şimdiden kestirebilmek mümkün değil. Allah sabır ve metanet versin. Yorumculara da kolay gelsin.

    Doğrusunu söylemek gerekirse benim gözüm korktu.

    Peki siz ne dersiniz değerli okurlarım!..

    Bu yazdıklarım biraz kısır kaldı biliyorum. Bundan sonra sizin görüş ve düşüncelerinizi aldıktan sonra teferruatlandıracağım.

    Kalın sağlıcakla.

e-mail: ilimveirfan @hotmail.com   

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
 • galip karakaş tarafından 2013-12-22 22:15:02 tarihinde yazıldı.
  siyasetin ve gazeteciliğin duayeni mehmet ağabey sen bilirsin seçim sonuçlarını kim kazanır seçimi 30 martta zafer kimin olur,tahminlerin bu güne kadar hep doğru çıkmıştır.

 • filiz tarafından 2013-12-21 21:56:42 tarihinde yazıldı.
  Sn Basbakanim insallah ilcelere dogru adaylar koyarsa buyuk sehri alirlar orngin mustafa ak kecioreni kaybettir

 • angaralı yaşar. tarafından 2013-12-20 13:21:21 tarihinde yazıldı.
  Şimdi Gökçeğin ayağının altına garpuz gabuğu kondu.Ayva çiçek açtı yazmı gelecek devri bitti.

 • M:İ: tarafından 2013-12-20 9:54:25 tarihinde yazıldı.
  Sayın Akyol, Melih bey'in işi daha da kolaylaştı.

Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları