GENEL HABERLER

ANKARA'DA KİM NEREDEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLACAK?
.

 

·       Herkes bir şeyler yazdı, herkes bir şeyler söyledi. Bu işin en iyi bileni olarak biz sessiz kaldık.  Ancak durmadık ve sürekli istihbarat yaptık. Müthiş araştırmalarımız ve derinden bilgilenme sağladık. Sonuç olarak elimizde öyle birikim oldu ki, biriktirdiğimiz verileri yayınlamaya başlayınca hem şaşıracak, hem de son derece mutlu olacaksınız.

        ( Hemen bir not düşmek istiyorum:    

       Aşağıdaki yazıyı okuyan her aday adayı beğenmedi. Her biri bir bahane buldu. Benim yazdıklarımı değiştirmek durumunda kaldım.  Sizin anlayacağınız aday adayları ne derse öyle bir araşırma yazısı oldu biliyor musunuz.. Benden ne gazeteci olur, ne yazar ve ne de araştırmacı- eleştirmen. Herkesle dost kalabilmek için yazının namusu bozuldu sizin anlayacağınız. Özür diliyorum.)

     Ancak hemen belirtelim; edindiğimiz bilgiler ve yaptığımız istihbaratların tamamını yazmaya kalksak hayli yer işgal eder ve belki de okuma zorluğu çekersiniz diye düşünmüyor değiliz, zira mümkün olduğu kadar haberleri fotoğraflı olarak yayınlayacağız.  Bu arada Ankara’nın bütün ilçelerini değil de şimdilik birkaç ilçesini ele alacağız. Ancak bilahare dİğer ilçeleri de uzun uzadıya yayına vereceğiz.

    ‘ Peki nereden başlayalım? ‘  diye bir soru yöneltecek olursak biliyoruz ki hemen Ankara Büyükşehir Belediyesi gelecek aklınıza. Ne var ki Ankara Büyükşehir belediye başkanlığı için aday olmak isteyenler var ama Melih Gökçek korkusu yüzünden ortaya çıkamıyorlar. Birkaç çapsız isim var adını ortaya atan ancak onları da biz garnitür olarak bile görmüyoruz.  İnsanda biraz gurur ve edep olur. Kasaba belediye başkanı bile olamayacak adamların Başkent gibi bir şehre belediye başkanı adayı olmaya kalkması -kimse kusura bakmasın ama- haddini bilmezliktir.

   Kaldı ki sayın Melih Gökçek kolları sıvayıp yeniden adaylığı kesinmiş gibi çalışmalara başladı. Elbette bir tiyo almasa böylesine akıl almaz bir çalışma gayeti göstermezdi.

    Gecesini gündüzüne katıyor, geride kalan 4 senenin acısını çıkarıyor dersek mübalağa sayılmaz. Geçen dört yılda böyle bir çalışma metodu uygulamış olsaydı hizmet açısından Ankara Paris’i çoktan geride bırakırdı.

    Melih Bey’in başbakan tarafından aday gösterilip gösterilmeyeceği belli değildi aslında ama, Gezi olaylarında Melih Bey öyle çıkışlar yaptı ki, başbakanın gözüne tam girdi ve o hızla inanılmaz çalışmalar yapıyor.

   İlk planda Melih Gökçek’in adaylığına kesin gözü ile bakılsa da Altındağ Belediye Başkanı  Veysel Tiryaki’nin adaylığı söz konusu olabilir diyenlerin sayısı bir hayli fazla. Özellikle devlet kademeleri ve aydınlar olarak nitelendirilen AK Parti’nin üst kademesi Veysel Tiryaki’nin adaylığına sıcak bakıyor. Bunun çeşitli nedenleri var ancak bu hassas bir konu ve daha sonra (zamanı gelince) gerekirse gündeme taşırız.

     Her şeyden önce Veysel Tiryaki mütedeyyin ve itikatlı bir insandır. Adaylığı söz konusu olunca hemen ilk başvuracağı özellikli ve inançlı kişiler vardır. Ayrıca baba ve anasının duasını ( rızasını ) almadan asla yolculuğa çıkmaz. Geçen yerel seçimlerde babası da anası da izin vermemişlerdi, bilmem bu seçimlerde rıza gösterirler mi?.. Veysel Tiryaki adaylık yolculuğuna çıkıp, ebeveyninin dizinin dibine oturup Bismillah diyerek icazet alma cihetine gider mi?..

   Evet, bu konuda yazacak o kadar çok şey var ki hem zaman hem de zemin gerekli. Biz bu manada geniş tabanlı bir araştırma yaptık ve önemli veriler elde ettik. Mesela teşkilatın, özellikle de ilçe başkanlarının görüş ve düşüncelerini aldık. Hatta il teşkilatından bazı isimlerin bile.. Bu konuda il başkanı sayın Murat Alparslan ve ekibinin ne düşündüğü konusunda geniş manada bilgi sahibi olduk.

    Hemen berteyim, ilçe başkanları nezdinde bir ön istihbaratı yapılsa % 99 ‘u Melih Gökçek der. Birkaç aya kadar aralarının açık olduğunu bildiğim İl Başkanı Murat Alparslan bile Melih Gökçek lehine oy kullanır zira mutabakat sağlanmış durumda.

    Bütün bunlar ortadayken bile , şimdilik bu konuda gündem oluşturmamak adına veya biraz daha birikim yapmamız için Ankara Büyükşehir belediye başkanlığı adaylığından söz etmenin erken olacağını düşünüyorum. Ancak bazı gelişmeler var onları bu sütunlara almadan geçemeyeceğim: " AK Parti'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için önemli çalışmalar var. Bu manada ya Ankaralı veya Anadolulu bir ismin hazırlık içinde olduğu öğrenildi. Bu isim Ankara'lı olur, Çankırılı olur, Çorumlu olur, Yozgat, Kırşehir, Sivas veya başka Anadolu şehirlerinden bir isim olabilir. Kesin olarak söyleyebilirim ki her bakımdan mükemmel ve kapsamlı, karizmatik, üstün özelliklere sahp, plan ve proje adamı, devlet tecrübesi olan, yakışıklı, siyasi ve sosyal manada Başkent Ankara'da dirsek çürütmüş, Ankara'nın sorunlarını iyi bilen, namuslu ve dürüst, hiç kimsenin itiraz edemeyeceği bir aday var... "

                                  ***

    Bilindiği gibi bu konuda önemli keşmekeşlikler de var. Köylerin durumunun masaya yatırılması söz konusu. Şahsen ben onlarca köyde araştırma yaptım geniş bir istihbaratım oluştu.  Köylüler oy kullanacaklar ama kafalarını kurcalayan bazı sıkıntılar var.

    Köylerdeki gelişmelerden AK Parti kârlı mı çıkar, yoksa zararlı mı?.. Bunların hepsi ayrı ayrı masaya yatırıldığında hiç şüphe yok ki Melih Bey aday gösterildiği takdirde kırsal alanlardan oy alması bakımından bazı sıkıntıların olacağı görülebilir. Zira köylerin şehrin mahalle yapılmasından Melih Gökçek’in sorumlu olduğunu düşünüyorlar. Ve tabii asla şehirli olmak istemiyorlar. Düşünebiliyor musunuz, Ankara merkeze 150-200 kilo metre mesafedeki bir köy şehrin mahallesi olacak. Köyün mücavir alanları ellerinden alınacak (vs. ) Doğrusu bu hiç de şık olmadı.

   MUHALEFETİN ADAYLARI VE SONUÇLARI

Hiç şüphe yok ki gerek CHP ve gerekse MHP AK Parti’nin elinden Ankara Büyükşehirde belediye başkanlığını kazanabilecek aday çıkması asla söz konusu olamaz. Ancak zorlayabilirler. Mesela MHP çok güçlü bir aday gösterirse AK Parti’den oy çalar CHP’de zorlayabilir. Fakat CHP’nin adayı da çok güçlü olması lazım. Peki güçlü aday nasıl olur derseniz durum çok farklı bir boyuta sürüklenmiş olur.

    Şu an itibarı ile Ankara Büyükşehir belediye başkanlığı için gösterilecek adayın Anadolulu olması lazım. Orta Anadolu veya Ankaralı bir adayın AK Parti oylarından kırpabileceği söz konusu olabilir.

    Bu manada CHP’den aday var mı?.. Elbette var, mesela Ankara Kulübü Derneği Başkanı

Dr.Metin Özarslan aday adayı olarak ortaya çıktı. Ayaş Belediye Başkanı  Ali Başkarağaç  da aday olacağını dillendireli çok zaman oldu. Son günlerde Ankaragücü’nün eski

başkanlarından Cengiz Topel Yıldırım’ın  aday olacağı söyleniyor ki iddialı bir isim olur. Aslında Baro Başkanı Metin Fevzioğlu’nun aday olacağı da söyleniyor, ancak onun son günlerdeki müfrit açıklamaları bir hayli puan kaybettirdi.

                         ***

    MHP'de ise aday olması beklenen bir hayli isim var. Bunların arasından geçen dönem aday olarak % 27 oy alan Mansur Yavaş da vardı. Kendini şu an itibarı ile bitirmiş durumda. Zaten koysa da oy alamaz. Geçen dönem Ankaralı hemşerileri O’nu tanımadığı bir de yerli adaya hasret kaldıkları için oy vermişlerdi. Şimdi öğrendiler ve bir daha asla onun arkasından gitmezler.

   Turgut Altınok aday gösterilir mi?.. Bana göre mümkün değil. Ancak aday gösterilse % 30 civarında oy alır. Yani Mansur Yavaş’tan daha fazla oy alır. Bu da AK Parti’nin zorlanacağını gösterir ama adaylığı söz konusu bile olamaz.

    MHP’den başka isim yok mu?.. Hem de çok. Aralarından biri var ki ‘ Prof.Dr. Mustafa Erdem’  ciddi manada oy alır diye düşünüyorum ancak genel merkezin başka isimler üzerinde de durduğu söyleniliyor.

                     İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI

    Hangi ilçeden başlasak diye düşünüyorum. Mesela Çankaya’dan başlasak manasız olur. Çünkü CHP'den birçok aday adayı var. AK Partisi'nden de aday adayları var. Çoğunluğu da kadın. Aralarında performansı yüksek olanlar bile var.  Keçiören, Mamak, Altındağ, Etimesgut ve Sincan belediyesine aday olmayı düşünenleri şu an gündeme taşımak pek yerinde olmaz. Yani zaman ve zemin bekleyenler var. Biz de zamanı gelince bu satırlarda yer vereceğiz.

      İsterseniz Yenimahalle’den başlayalım. Bu ilçeden başlarsak taşraya gitmek kolay olur.

    Bu ilçe için AK Parti’den onlarca aday var. AK Parti bu ilçede büyük yara almıştı.   Kazanacakları seçimi göre göre kaybettiler. Şimdi dişli bir rakip var CHP’li mevcut belediye başkanı Fethi Yaşar. Adam çetin ceviz. Kır kırabilirsen. Ancak bazı AK Partililere göre yıkılmaz kale değil. Tabii adaya göre değişir. Bunun için çok arzuhal yazanlar var.

                                         ***

     Mesela bölge milletvekili sayın Prof.Dr. Emrullah İşler.. Adayını belirlediği iddaları var.  Hatta, güya çevresine lanse etmeye bile başlamış..

    Adayı ( güya)TBMM’de aktif bir görevin başında bulunan Fahrettin Böke imiş. Fahrettin Bey hem yöre insanı hem de Yenimahalle’yi iyi bilen, o cenahta etrafı olan ve sevilen bir kardeşimiz.

    Bu arada TBMM Başkanı sayın Cemil Çiçek’in eski danışmanlarından.  Şu andaki TBMM'deki görevine de Cemil Çiçek getirdi.

                        ***

    Politika sahnesinde her mizansen mübahtır düşüncesi ile hareket edenler var. Sayın Fahrettin Böke ile ilgili olarak o kadar derinlemesine mizansen yapanlar var ki akıllara durgunluk verecek nitelikte. Güya Bölge Milletvekili Emrullah İşler Yenimahalle ilçe başkanı sayın Ramazan Can ve ilçe yönetiminden birkaç ismi daha yanına alıp önce Fahrettin Böke’nin makamına gitmişler, daha sonra doğru Cemil Çiçek’in huzuruna… Milletvekili meramlarını anlatırken şöyle demiş: “ Biliyorsunuz  Yenimahalle’de belediye CHP’nin elinde. Oysa seçmenın yapısı itibarı ile böyle bir durum olmaması lazım. Geçmişte bazı hatalar yapılmış. Bu hataları düzeltmemiz ve önümüzdeki seçimlerde Yenimahalle belediyesini AK Parti olarak  tekrar almamız için düşündük taşındık Fahrettin kardeşimizi bu ilçeden aday göstermenin münasip olacağı kanaatına vardık. Siz de desteklerseniz bu iş olur diye düşünüyoruz.”

    Mesaj verilip-alınmıştır. Bu heyecan ve mutlulukla makamdan ayrılırlar.

    Ancak kafalarda bir istifham kalır. Cemil Bey elbette Fahrettin Böke'ye destek verir, ama bu destek hangi mecrada olacaktır!..

    Bunun mütâlası yapılırken bir de ilçe başkanı Ramazan Can ve yönetim kurulu üyelerinin konumu gündeme gelir. Yani, acaba kontraya mı düşürüldükleri  söz konusu olur.

      Bu aspagaras uydurma bir haberdir biliyor musunuz!... Bunu bana söyleyen teşkilattan, hem de Fahrettin Bey'in yakını olduğunu ifade eden biri.  Bu yalanı uyduranlar, bize yazdıranlar nasıl utanmadan piyasada gezecekler, siyaset meydanında boy gösterecekler aklım almıyor!.Aslında haberin daha derin kısımları vardı çıkardım. Belli ki bazı kesimler bölge milletvekili sayın Emrullah İşler'i yıpratmak istiyorlar. Belki de başka bir hesapları var.

   ***

   Yenimahalle’de AK Parti’den aday olmak isteyen çok aday var demiştik. Bunlar arasında kimler yok ki?.. Hatta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve partinin kurucularından Ankara Milletvekili Salih Kapusuz’un bile adı geçer. Hatta Kazan Belediye Başkanı  Lokman Ertürk.. Daha isim çok. Geçen seçimlerde adaylığı gündeme gelen fakat direkten dönen Sinan Kılıçkaya, O da olmazsa AK Parti İl Teşkilatından (İl Başkan Yardımcısı) Turan Yılmaz.

    Dikkat edilirse üç isimden söz ettik üçü de Kayserili. Peki bu ilçede gerçekten Kayserililerin potansiyeli var mı?.. Var veya yok. Artık Ankara Başkent olması hasebiyle ayrı bir boyutta değerlendirilmelidir. Her şeyden önce İç Anadolu insanı ağırlıktadır.  Onlar da Kayserili olduğuna göre sorun yok demektir. Ancak üçü de, yani Salih Kapusuz, Sinan Kılıçkaya ve de Turan Yılmaz Başkent veya Anadolu adına mevcut sosyal aktivitelere katılıyorlar mı?.. Onlar bu Başkent Ankara şehrinin insanları ne kadar tanıyor?.. Yenimahalle ile bağlantıları ve tanınmışlıkları nedir?

     Aslında Sinan Kılıçkaya geçen dönem Yenimahalle Belediye Başkanlığına aday olsaydı çok şey değişirdi. İnşaallah önümüzdeki seçimlere kadar hazırlanırda milletvekili olur.

     Bütün bu sorular sorulmaya değer. Ancak Sinan bey iyi bir insandır ve O her şeyi en iyi şekilde yapar diye düşünüyorum. Sayın Salih Kapusuz zaten aday olmaz. Turan Yılmaz’ı AK Parti İl Başkanı sayın Murat Alparslan’ın yanında görüyorum o kadar. Bu Ankara şehrinin siyasetini iyi bilen bir insan olarak, araştırmacı ve sosyal manada aktivite gösteren biri olarak sayın Turan Yılmaz’ı ben bile iyi tanımıyorsam  kendisini nasıl tanıtacak Allah’u âlem.

    Sayın il başkanı Sinan bey’in resmen ortağı ve ilişkilerinin iyi gittiğini biliyorum. Allah birlik beraberliklerini bozmasın.  Gerçekten hakûkî manada başınız sıkışsa hiçbir menfaat gözetmemeksizin Sinan Bey’in yardımcı olacağından şüphem yok, zaten kendileri iyi insandır ve ben her konuda kendisine kefil olabilirim. Kaldı ki belediye başkanlığı için ısrarlı olmayacağını (aday olmayacağını) düşünüyorum.

   Haydi diyelim bu üç Kayserili’yi geçtik. Kala kala Kazan Belediye Başkanı sayın Lokman Ertürk’le Ankara Milletvekili sayın Emrullah İşler’in adayı Fahrettin Böke’ye kalıyor meydan. Ha bir de aylar öncesinden aday olduğunu açıklayan yörenin yetiştirdiği bir isim var Ümit Kaya.

Ümit Bey çabalayıp gayret gösterdi ve işini-gücünü kurdu. İyi bir mücadele adamı. İlçe yönetiminde görev yaptı. Sosyal manada bazı aktiviteleri var. O da kendini iddialı görüyor. Başka daha çok isim var "aday olursam  seçilirim" diyen AK Partisi'nden.  Mesela AK Parti İlçe Teşkilatında Yönetim Kurulu Üyesi olan Mustafa Yüksel de aday adayı.  Mustafa Yüksel aynı zamanda Melih Gökçek’in koordinatörü.  Kendisinin söylemlerine bakılırsa adaylığı kesin!..

    Peki başka aday adayı var mı?:.

   Var tabii, hem de önemli isimler var, ancak köşemizi Yenimahalle ile dolduracak değilim.

    Ancak Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk üzerinde biraz durmak istiyorum.

    Kazan’a önemli hizmetler verdi. Saymaya kalksak ne zaman yeter ne de zemin.

    Performansı çok yüksek. Hem başbakandan torpilli, hem de Melih Gökçek’ten.  

   Bu kadar mı?.. Hayır, başka destekleyenler de var. Mesela AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, mesela Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz.  Daha neler var neler!...

    Oo bu kadar destek olduğuna göre işi bitirmiş demektir.

    Kendisi ise çok emin.

    Uzun uzadıya konuşmadık ama aday olacağına kesin gözü ile bakıyor. (Allah yolunu açık eylesin)

  * Lokmen Bey yalnız hizmet erbabı değil. Aynı zamanda politikanın da ustası. Yıllar yılları kovaladı O siyaset sahnesindeki yerini muhafaza etti. Ona kalırsa illa da Yenimahalle'den aday olacak diye bir arayış içinde değil. Olsa da olur olmasa da.. Hani derler ya, " Görev istenmez verilir..." İşte tam böyle düşünüyor. Yenimahalle'yi AK Parti kazanmak zorunda. Bir başkası ile kazanılabilirse eyvallah. Ancak " bu ilçe ancak Lokman Ertürk'le kazanılabilir, çünkü kazan'da eserler üzerine eserler kattı, başarı grafiğini zirveye taşıdı" diye düşünülerek.. " Haydi bakalım Bismillah de ve sahaya in " denirse Lokman Ertürk sorumluluğu üstlenir. Başkan Lokman Ertürk şöyle diyor: " Ben zaten belediye başkanıyım. Kazanlı hemşerilerime hizmet vermekten onur duyarım. Ancak sayın başbakanımız veya partimizin üst yöneticileri     ' Yenimahalle'de sana ihtiyaç var ' derlerse boynum kıldan ince kılıçtan keskindir. Daha doğrusu bana nerede görev verilirse orada hizmetkarlık yapmayı şerefli bir görev addederim."

   Lokman Ertürk devam ediyor: " Benim Yenimahalle'den aday olmam önemli değil. Bir başka adayla kazanabileceksek hemen destek verir, her şeyimle seferberlik ilan ederim. Benim için önemli olan ülkedir, benim için önemli olan partidir, benim için önemli olan davadır ve benim için başarıdır, yani Yenimahalle'yi kazanmaktır. Kazanmak için kim hayırlı olacaksa o aday gösterilmeli, bizler de gereken desteği vermeliyiz."

 

Bize ulaşmanız için 0530 464 63 77

e-mail: [email protected]

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
 • haluk metin tarafından 2014-01-02 9:17:08 tarihinde yazıldı.
  hikmet alpdündar adı nede geçmiyor. çevresince bilinen dürüst ve çalışkan birisidir o. yıllardır yenimahallenin sorunlarına vakıfdır.isme gitmemek lazım çalışana gitmek lazım.Mütevazi kişiliği ile yenimaHALLEYE yakışır.

 • finike tarafından 2013-12-29 11:20:26 tarihinde yazıldı.
  yenimahalle nin kazanması için Adem CEYLAN gibi bir adamın aday olması lazım.

 • saçmalık tarafından 2013-12-24 7:32:49 tarihinde yazıldı.
  yazı en baştan en sona kadar yanlış bir tahminlerler dizisi.bu yazıyı yazan kişinin ankara siyasetinden en ufak bir bilgisi ve tecrübesi söz konusu deyil.baştan aşağı bakkal memet ağa yorumu.admin biraz siyasetle ilgili aklı başında birilerine yorum yaptır.

 • liste burada tarafından 2013-12-15 10:47:32 tarihinde yazıldı.
  Keçiören Belediyesi: Mustafa Ak Altındağ Belediyesi: Veysel Tiryaki Mamak Belediyesi: Mesut Akgül Çankaya Belediyesi: Barış Aydın Sincan Belediyesi: Mustafa Tuna Etimesgut Belediyesi: Orhan Deligöz Çubuk Belediyesi: Tuncay Acehan Kazan Belediyesi: Lokman Ertürk Haymana Belediyesi: Fahri Usta Bala Belediyesi: İbrahim Gürbüz Yenimahalle Belediyesi: Adem Ceylan Polatlı Belediyesi: Yakup Çelik Pursaklar Belediyesi: Selçuk Çetin Kızılcahamam Belediyesi: Ahmet Arslanoğlu Şereflikoçhisar Belediyesi: Hakverdi Altuğ veya Ferda Polat Elmadağ Belediyesi: Gazi Şahin Akyurt Belediyesi: Gültekin Ayantaş

 • muhammed taş tarafından 2013-12-06 11:51:30 tarihinde yazıldı.
  ankara'nın en ıyı beledıye baskanı olan lokman erturk ıle ak partı yenımahallede ıpı gousler ,lokman erturk ankarada ve partıde cok sevılen bırı ankarada cok guclu

 • ramazan acar tarafından 2013-12-04 21:53:54 tarihinde yazıldı.
  yenimahalle aday adaylarından aday olabilecek iki isim vardı onlardan hiç bahsedilmemiş. böyle habercilik mi olur kardeşim. Yenimahallenin aday adaylarından aday olabilecek iki ismden 1. si Prof Dr. Hasan Ayrancı ve 2. si de Adem ceylan. Ama ne hikmett ise bunların mesabesi yokcasına yukarda hikayeden teyyare üfürülmüş. Üzüldüm başkent ankara haber adına. saygılar.

 • ALİ DOĞAN tarafından 2013-11-26 10:23:50 tarihinde yazıldı.
  AKP NİN YENİMAHALLEDEN ADEM CEYLANSIZ KAZANMASI BİRAZCIK ZOR GÖRÜNÜR.ÇÜNKÜ KARŞIDA ÇETİN CEVİZ DEDİĞİNİZ BİR FETHİ YAŞAR VAR.MÜTEDEYYİN BİR İNSAN.İNSANLARI KAŞISINDA MUHATAP ALAN SIKINTISINI DİNLEYEN BİRİ. ADAM GİBİ ADAM FAKAT İŞİN KÖTÜ TARAFI CHP Lİ OLMASI.YAPTIĞI HİZMETLER AYNENHZ HÜSEYİNİ KÜFEDE KATLETMEK İÇİN HAZIRLANANLARIN MESCİD YAPTIRMALARI GİBİ Bİ DURUM.HEM MESCİD YAPTIRILIR HEMDE PEYGAMBERİN TORUNU KATLEDİLİR.CHP ZİHNİYETİ BU TOPLUMDA

 • ALİ tarafından 2013-11-17 20:31:20 tarihinde yazıldı.
  AK PARTİ EGER YENIMAHALLEYI ISTIYORSA LOKMAN ERTÜRK Ü ADAY GÖSTERMELİ , NE AYHAN YILMAZ NEDE BASKA BIRI COK YUREKTEN SOYLUYORUM KAZANAMAZ , YENIMAHALLE TAM LOKMAN ERTÜRK E GORE BIRYER. BASARILARI BASKANA YAKISIR

 • yılmaz demir tarafından 2013-11-05 18:02:15 tarihinde yazıldı.
  Malatya Ak Parti için çok önemli. Burada Kale İLÇESİNDE AK PARTİ hiç yerel seçim kazanmadı. Ancak Malatya Kale belediye Başkan Adayı olarak Yunus KARATAŞ ilçe teşkilatı ve il teşkilatı bir teklif götürseydi mükemmel olurdu.

 • Ankaralı Hasan Özcan Sayın Başbakanım tarafından 2013-10-19 10:23:24 tarihinde yazıldı.
  Sayın Başbakanım; Gazeteci ağabeyimiz Sayın Mehmet Akyol Bey'in haber ve yazısında da belirttiği gibi,Sayın Veysel Tiryaki'nin gösterilmesi iki açıdan faydalı olacaktır. 1- Ankaralılar gözü kapalı ona oy verirler. Çünkü Ankaralılara ve ilçelerine karşı bir sempatisi ve saygısı vardır. Ulus halinde çalışan Ankaralılara, Haymanalılara karşı sempatisi, sahip olma ruhu vardır. 2-Kazanıp kazanmayacağı hususunda tereddützaten olmaz, onu bir kenara bırakalım, en az yüzde 60-65 oy alır. Sayın Başbakanımızın gerçekleri görüp Sayın Veysel Tiryaki Bey'i aday göstermesi gerekmektedir. Aksi taktirde şantajlarla, cemaat baskıları ile Anayasa Mahkemesi başkanı baskısıyla milletin bıkıp usandığı Sayın Melih Gökçek'i tekrar aday göstermesi halinde; hem kaybeder,hem de "acaba Sayın Başbakanımız ile Sayın Melih Gökçek arasında gizli bir şantaj olayı mı var" dedikodularına haklılık kazandırır. Bu yüzden diyoruz ki,Ankara'da Ankaralıların gönlüne taht kuran Sayın Veysel Tiryaki'nin aday gösterilmesi hem Sayın Başbakan için, hem Ak Parti için, hem milletimiz için ve de hem Ankaralılar için inşallah hayırlara vesile olacaktır.

 • ekrem 06 tarafından 2013-10-08 22:49:46 tarihinde yazıldı.
  Lokman ertürk yenimahalle için aranan taze kan olabılır,cunku mevcut başkan ve partısı arasındakı kısır dongu halka yansıyor, beledıye ıyı yonetılmıyor, lokman erturk gıbı tecrubelı bılgılı calıskan hem partı hemde halk destegı olan bır başkan yenımahalleyi şaha kaldırır

 • ALİ tarafından 2013-10-08 22:44:38 tarihinde yazıldı.
  öz Ankara'lı ve ankaraya herzaman hızmet eden, parti,din,dil,ırk gözetmeden herkesı kucaklayan herkesın yardımına koşan lokman ertürk gıbı bırıne yenımahalle neledıye başkanlıgı 'hak' dır

 • Yenimahalle tarafından 2013-09-06 9:56:59 tarihinde yazıldı.
  Yenimahalleye lokman başkan gibi bir başkan yakısır , bır cok aday adayı var ama aralarında lokman başkan gıbısı yok , fethı yaşarın karsısına lokman baskan cıkarsa chp kaybeder

 • mehmet ayaz tarafından 2013-09-02 19:00:51 tarihinde yazıldı.
  veysel tiryaki bu sene değil büyükşehir çok büyük ihtimal ile altındağda bile aday olamayacak bakın görün...

 • TURGUT tarafından 2013-09-01 7:04:36 tarihinde yazıldı.
  LOKMAN BAŞKANIMYENIMAHALLE SIZI BEKLIYOR ALLAH'IN IZNI ILE BIZLER HAZIRIZ YENIMAHALLE HAZIR HAYDI YENIMAHALLE AK GUNLERE LOKMAN ERTURK ILE YURU

 • ahmet selim tarafından 2013-08-29 15:52:47 tarihinde yazıldı.
  mustafa yüksel ne zaman adayım dedi merak ettim, kendisi bu haberin yalan olduğunu kimseye böyle bi şey söylemediğini söylüyor. Adamla görüşmeden görüşmüş gibi yalan yazmaya ne gerek var?

 • BURÇAK YILDIZ tarafından 2013-08-27 2:31:21 tarihinde yazıldı.
  KAZAN BELEDİYE BAŞKANI LOKMAN ERTÜRK BEY HEM BEYFENDİLİĞİ HEM MÜTEVAZİLİĞİ, HEM SİYASETÇİ KİŞİLİĞİ HEMDE KAZANA YAPTIĞI HİZMETLERLE BELEDİYECİLİK ONUN İŞİ.BAŞBAKANLA VE MELİH BAŞKANLA ARASI ÇOK İYİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNDEN EN ÇOK YARDIMI KAZANA ALAN ,DIŞ İLÇELERDE GELİŞMİŞLİK REKORU KRAN LOKMAN BEY YENİMAHALLEDE ADAY OLARAK GÖSTERİLİRSE YENİMAHALLE BELEDİYESİ Bİ KEZ DAHA AK PARTİLİ BELEDİYE OLUR.LOKMAN ERTÜRK HARİÇİ YENİMAHALLEDE SEÇİM KAZANAMAZ.YENİMAHALLEDE AK PARTİ LOKMAN ERTÜRK İLE SEÇİM KAZANIR.DURMAK YOK LOKMAN BEY KAZANDAN SONRA YENİMAHALLEDE YOLA DEVAM.

 • alı kaya tarafından 2013-08-26 19:12:01 tarihinde yazıldı.
  yenımahallede tek aday lokman erturk olmalı ancak yenımahalle beledıyesı lokman erturkle kazanılır

 • yeter dursun tarafından 2013-08-26 10:54:39 tarihinde yazıldı.
  Mehmet bey, öyle adaylar çıkacak ki siz bile küçük dilinizi yutacaksınız, bırakın şu gereksiz tiplerin reklamını yapmayı.!

 • fenasi kerim tarafından 2013-08-25 20:18:54 tarihinde yazıldı.
  mehmet akyol kulaktan duyma kanıtı olmayan belgelere dayanmayan yazılar yazıyorsun. Hiç ciddi bir tarafın yok.

 • Ahmet tarafından 2013-08-24 21:23:22 tarihinde yazıldı.
  Melih Gökçek'e oy verilmesi için yazılmış bir yazı .

 • Hüseyin Akıncı tarafından 2013-08-24 17:55:53 tarihinde yazıldı.
  Melih Gökçek'in karşısına aday olacak yalnız Veysel Tiryaki değil, sizin o beğenmediğiniz isimler de değil..Başka aday adayları çıkacak göreceksiniz.

 • ahmet tarafından 2013-08-24 8:46:13 tarihinde yazıldı.
  neden yorumlar yayınlanmıyor

Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları