GENEL HABERLER

ANKARA MECLİSİ BAYRAM MESAJI

24-05-2020
Başkent Ankara ve Türkiye genelinde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları arasında en dinamik teşkilat olarak bilinen Ankara Meclisi bayram nedeniyle bir mesaj yayınladı.

.
   Basın Yayın'dan Sorumlu Kurul Başkanı Figen Balcı imzasıyla yayınlanan mesaj aynen şöyle:
 
      İlk defa böylesine zor koşullarda idrak ettiğimiz mübarek Ramazan ayı sonrasında çok şükür bayrama eriştik.
Ramazan ayı boyunca olduğu gibi bu bayramda da pek çok zorluk yaşayacağız sokağa çıkamayacak, büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpemeyeceğiz. Çocuklar kapı kapı dolaşıp şeker ve harçlık toplayamayacaklar. Camilerde bayram namazları kılınamayacak. Dolayısıyla bu bayram hepimiz biraz daha mahsunuz…
 
Ülkemizin yürüttüğü başarılı pandemi sürecine milletçe katkı vermek için elbette bu fedakârlıklara katlanacağız. Şanlı tarihimize baktığımızda atalarımızın verdiği mücadeleler yanında bizimkinin lafı olmaz.
Ankara Meclisi olarak ülkemizin salgın sonrası daha zor bir süreçle yüzleşeceğini görüyoruz. Bu sebeple üzerinde çalıştığımız projelerimizle zorlukların aşılmasında bizim de küçük de olsa katkımız olması için var gücümüzle çalışıyoruz.
 
Başkentin bağrından doğan güneş olarak tanımladığımız Ankara Meclisimiz adeta bir Anadolu Harekâtı başlatmak için gayret sarf etmektedir. Öncelikle Okumak ve okumayı yaygınlaştırmak öte yandan şehirden köye dönüşü özendirecek, tarlaların ekinsiz, ahırların ve meraların hayvansız kalmayacağı, üretim ve verimliliği artıracak çalışmalar yapacağız. 
Her zamankinden daha fazla üretmek zorunda olduğumuzu biliyoruz. Öte yandan gençlerimizin iş ve aş sorunlarına çözüm yolları arıyoruz.
 
Türkiye’nin gelişip kalkınması için her şeyi devletten beklemenin doğru olmadığını, sadece hükümetlerin çalışması ile sorunların çözülemeyeceğini düşünüyoruz. Herkes elini taşın altına koyacak, herkes üzerine düşeni yapacaktır.
 
Bu noktada Ankara Meclisi gibi vatanını, milletini seven, teşkilatlara her zamankinden daha çok görev düşmektedir. Sivil toplum kuruluşları siyaset üstü geniş bakış açıları ile hükümetlere rehberlik etmelidir. Ülkemizde ne yazık ki bu misyonu yerine getirecek kapasitedeki sivil toplum kuruluşu çok az sayıda bulunmaktadır. 
Biz Ankara Meclisi olarak idari mekanizmamızda yer alan -Türkiye genelindeki- birbirinden kıymetli, ülkemize hizmet edecek kapasite ve yetkinlikte olduğumuzu biliyoruz.
Bilgi ve tecrübelerimizi hiçbir menfaat beklemeksizin ülkemize hizmet etmek için kullanıyor, yorulmadan, bıkmadan çalışıyoruz.
 
Bu zor süreç bizlere her zamankinden daha fazla çalışma, yardımlaşma ve dayanışma azmi içinde olmamız gerektiğini hatırlattı. Bu zorlukları aşacak kudret bizim milletimizin asil kanında zaten mevcuttur.
Her zamankinden daha çok inanarak, daha güzel bayramlar yaşamak için okumaya, çalışmaya ve üretmeye devam etmek zorundayız.
Bu vesile ile Mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, saygı ve sevgilerimizi sunarız.
 
Figen Balcı
Ankara Meclisi Basın Yayın Kurulu Başkanı
 
Etiketler : ANKARA - MECLİSİ - BAYRAM - MESAJI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları