AYAŞ BELEDİYESİ'NDEN GİRİŞİMCİLİK KURSU

03-07-2014
Ayaş Belediyesi KOSGEB iş birliği ile girişimcilik kursu veriyor.

.

Ayaş Belediyesi KOSGEB işbirliğiyle  belediye konferans salonunda 35 kişiye girişimcilik kursu veriyor.Belediye binasında uygulanan kursa bayanlar yoğun ilgi gösteriyor.

 

Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan yaptığı açıklamada "Ayaş Belediyesi  KOSGEB işbirliği ile ücretsiz olarak Ayaş halkına uygulamalı girişimcilik belgeli kurs veriyoruz.Bu Ayaş ta bir ilktir,ancak son olmayacaktır. Alınan yoğun taleplerden dolayı Eylül ayında da bir eğitim daha açılacağını ve talebe göre de yeni eğitimler planlamaktayız.Bu kurstan belge alanların iş sahalarında yeni girişimciler  olacaklar.Yapacakları işlerde bilgili ve donanımlı olarak işlerini  yapacaklardır.Ayaşlı artık üretme hakkına sahip olsun ve para kazansın. Çalışmalarımızın tümü Ayaş ve Ayaşlılar içindir" dedi.

Ankara ve Türkiye`nin bir çok  yerinde uzun süredir Girişimcilik Eğitimleri veren KOSGEB yetkilisi Ufuk Yener:"Girişimcilik Eğitimi Sertifikası almaya halk kazanan Yeni Girişimci adayları KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde, kendi iş yerlerini kuracakları zaman KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğüne müracaat ederek 30.bin TL. geri ödemesiz destek alabilirler. 24 ay içerisinde sabit yatırım desteği olarak' da; 70.bin TL geri ödemeli Sıfır faizli kredi kullanabilirler.Kredi KOSGEP tarafından ödenmektedir.Banka teminatı şartı vardır.İlk 2 yıl ödeme yoktur.Sonraki 2 yılda 8 eşit taksitlerle ödeme yapılacaktır". dedi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları