BAŞKENTLİLER GÜZEL ŞEYLER YAPIYOR

26-02-2020
DEMİŞTİK…!!! Ankara Çorumlu Dernekler Platformu Başkanlar Kurulumuzun da içerisinde yer aldığı...

.
 ....Başkentlilerin, unutulmak/unutturulmak üzere olan Türk Dili, Türk Kültürü, Türk Tarımı, Türk Siyaseti, Türkiyemizin Kanayan Yarası Madde Bağımlılığı,  diğer bir anlatımla Türk Milli Kültür Unsurlarımızın yeniden kazandırılması konusunda bir dizi çalışma yaptıkları konusu gazete köşemiz, sosyal medya hesaplarımız ve hemşehri dernek toplantılarımızda sizlere aktarmaya çalışmıştık.!
 
25.02.2020 yani dün akşam yaptıkları “Adaletini Arayan Toplum” konu konferansla da güzel şeyler yaptılar unutturulmak istenen Türk Milli Kültür Unsurumuzun yeniden kazandırılması konusunda üst çatıdan deklarasyonlarını yayınladılar. Konunun uzmanı, Adalet eski Bakanlarında Oltan Sungurlu, bazı bakanlar, milletvekilleri, vali, bilim adamı, konfederasyon, federasyon, platform başkan ve yöneticisinin katılım sağlayıp, konuyla ilgili yaptıkları sunumlarında Unutturulmak ve Yok  edilmek üzere olan Türk Adaletini masaya yatırdılar.
 
Konuşmacılar gündemlerini ekseriyetle Yargıda Adalet konusuna ayırır, ekselanslarının yargı mensuplarını ben belirleyeyim, talimatlarımla şunu tutuklansın, bunu affedilsinler gibi eylem ve söylemlerine ayırmışlarken, biz ise yaptığımız sunumda adaletin Saka Türklerinin yaşamlarında, Oğuz Ata Alper Tonga’nın uygulamalarında, Türkçülük bir sistemdir, laçkalanmamış, soysuzlanmamış, ahlak dışı telkinlere izin vermeyen demokratik bir sistem diyen Nihal Atsız’ın öngörülerinde, başka bir anlatımla Türk’ün özünde, tarihte devlet yönetiminde aranması gerekliliği konusunu ele almaya çalıştık.
 
Adaletin, tarihte Türk Atalarının seçimle iş başına getirdiği Toygunlar (alt delege), Toygunların iş başına getirdiği Toyların (üst delege) düzenledikleri Kurultaylarında (kongre-seçim) Kağan’larını ve yönetimlerini iş başına getirmeleri geleneklerinde aranması gerekliliği konusunu ele almaya çalıştık.
 
Bundan 2500 yıl evvel Türk Atalarının yaşayıp, yaşattığı seçme, seçilme geleneklerinin 21. yüzyılda yaşanamaması, Devleti idare eden, sözde milletin vekillerin, Belediye başkanlarının, İl ve Belediye meclis üyelerinin, vakıf, sendika başkan, yönetimlerinin parti, sendika, vakıf,  başkanların birileri tarafından belirlenmesi konusunu ele almaya ve bu milletin özüne dönmeden  Adaleti bulamayacağı konusunu irdeledik.
 
Bu milletin Adalet’i, Arap’ın Alim, batının Aydın adı almış karanlık ve kötü niyetli yazar, çizerleri değil de, Oğuz Ata Alper Tonga’nın uygulamaları ve Hz. Kuran’ın öngörüleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletinin hizmetini sunumları, Atsız hoca ve bendenizin Türkçülük Bir Sistemdir, laçkalanmamış, soysuzlanmamış demokratik bir sistem tezi, idealleri, ülkülerinde aramasının kurtuluşu olacağını vurgulamaya çalıştık.
 
Türk Milletinin bekasını oluşturan böylesi kültür unsurlarımızın unutulmaması/unutturulmaması için canla başla çalışan ve bu bağlamda bilimsel içerikli konferanslar, toplantılar düzenleyip, muhatapları ve Türk Milletinin dikkatini çekmeye çalışan Başkentlilere ve üst çatıda oluşturdukları Ankara Meclisi Platformu ile Milli Mutabakat Hareketi Platformuna, Dolayı ile Başkent’in temel taşı fikir, cemiyet ve basın adamı Mehmet Akyol Beye teşekkürlerimizi iletiyoruz,
 
Araştırmacı Yazar
İsmail UÇAKCI
 
Ankara Çorumlu Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu Başkanı.
 
 
 
 
 
 
 
      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
   
 
 
  
 
 
Etiketler : BAŞKENTLİLER - GÜZEL - ŞEYLER - YAPIYOR -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları