BAŞKON İLGİ AĞINI HER GÜN BİRAZ DAHA GENİŞLETİYOR

13-07-2016
ALMAN FİRMASI MULTİ-BUYER BAŞKON’U ZİYARET ETTİ Ankara’da önemli temaslarda bulunan Alman firması Multi-Buyer yetkilileri BAŞKON'u da ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.

.
     Bremen Eyaleti Ekonomi Bakanlığı Sözcüsü ile Bremen Milletvekili Dr. Heiner Heseler ve  Alman Multi-Buyer yetkilileri ile birlikte  Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) ‘u ziyaret ederek ticari manada ilişkilerin geliştirilmesi çalışmaları konusunda fikir alışverişinde bulundular. 
     BAŞKON YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDA YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE  TANIŞTILAR
 Almanya’nın Bremen eyaleti Ekonomi Bakanlığı sözcüsü Andreas KOTTISCH, Bremen Milletvekili ve Limanlar Bölgesi Başkanı Dr. Heiner HESELER, MULTİ-BUYER BREMEN YETKİLİLERİ Aykut KOPAR ve Murat KOCAOĞLU, MULTİ-BUYER Kuruluşu Danışmanı Gökmen GÖK,  MULTİ-BUYER ortaklarından  Erdem ÇELİK ve MULTİ-BUYER Kuruluşu Genel Koordinatörü Asım ÇALIŞ, MULTİ-BUYER Türkiye yetkilisi Çiğdem YERLİ den oluşan kalabalık bir çalışma heyeti BAŞKON’ u ziyaret etti.
       Ziyaret esnasında yapılan toplantıda BAŞKON Genel Başkanı Mehmet AKYOL, Bremen Eyaleti Ekonomi Bakanlığı sözcüsü Andreas KOTTISCH, Bremen Milletvekili ve Limanlar Bölgesi Başkanı Dr. Heiner HESELER, 21.Dönem Afyon Milletvekili ve BAŞKON Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müjdat Kayayerli  (Almanca olarak) birer konuşma yaptılar.  Konuşmalarda BAŞKON ile MULTİ-BUYER Kuruluşu arasında gerçekleştirilecek işbirliği anlaşması hakkında kapsamlı ve detaylı bilgiler verildi.. 
      Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) Genel Başkanı Mehmet Akyol  yaptığı konuşmada misafirlerine hoşgeldiniz dedi ve şu konuşmayı yaptı: 
   “    Öncelikle BAŞKON’nun bu günkü toplantısına katılmanızdan mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Sizler gibi seçkin bir kadronun Almanya’dan gelmesi bizi onurlandırdı. Hemen belirtmeliyim ki, BAŞKON yöneticileri de her biri birbirinden saygı değer ve her biri toplum içinden süzülerek ve seçilerek gelmiş ve bu teşkilatın yöneticileri olmuşlardır. Şu hususu özellikle vurgulamak isterim; böylesine bir teşkilat (STK olarak) Ankara’da ve hatta Anadolu’da yoktur. İşte böylesine inançlı ve idealist insanların mevut olduğu bir kadro ile birliktesiniz. Ve bu kadro sizlerle ilişkilerimizi geliştirecek, dostluk ve ticari alanda başarılı bir çalışma yapacağız. İnanıyorum ki, ortaklaşa yapacağımız çalışmalar hem ülkemiz Türkiye, hem de Alman’ya için hayırlı olacaktır. “ 
      Toplantının kapanış konuşmasını ise bu konuda yetkili olan (BAŞKON yetkilisi ) Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan TOZOĞLU yaptı. Hem Türkçe hem de  İngilizce olarak  yaptığı konuşmasında, Türk üreticilerinin ürünlerini Türkiye Devleti ile Bremen Eyaleti kuruluşlarının destekleri ile Almanya’da ki Türk Ticaret Merkezini üs olarak kullanmak suretiyle bütün dünyaya pazarlayacaklarını ifade etti. Çalışmaların hızla ilerlediğini, kısa zamanda protokol imzalanarak projenin hayata geçirileceğini anlattı.. Ziyaretlerinden dolayı Alman ve Türklerden oluşan heyete teşekkür etti.
    Bu arada başta İş Aadımı ve BAŞKON Genel Başan Yardımcısı Sadullah Alagöz olmak üzere BAŞKON'lularca Alman heyetine çeşitli sorular yönettiler. Görüşme büyük bir samimiyet içinde sona erdi. 
 
Etiketler : BAŞKON - İLGİ - AĞINI - HER - GÜN - BİRAZ - DAHA - GENİŞLETİYOR - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları