BİR DRAM DA KIZILCAHAMAM-ÇERKEŞ YOLUNDA YAŞANIYOR

17-08-2019
* İki ilçe arasında yapılmakta olan tünel çalışmaları uzun zamandır yani aylardır yapım çalışmaları durduruldu. Ne yazık ki bu ihaleyi alıp şapyan da Bayburt Grup...

.
 Aldığımız ihbarlar sonucu tünelin yapım çalışmalarının yapıldığı yere gittik. Tünelin ağzına toprak doldurup " girilmez " yazısı iye ikaz etmişler. Edindiğimiz bilgiye göre geçen seneden bu yana yapım çalışmaları durdurulmuş. Gerekçesini sorduğumuzda ise firmanın çalışanları şu açıklamayı yaptılar.:
 
" Biz kesin bilgi sahibi değiliz ama firma birçok yerde iş almış. Yaptığı işlerin karşılığını alamadığı gibi buraların ve Kazan yolunun ödenekleri devlet tarafından durdurulmmuş. Netice olarak da firmanın yapacağı bir şey yok. Devlet sıkıntıya düşünce bu yönlü çalışmalarda maalesef askıya alınıyor.
Kahrakankazan yolunun tamamen durdurulduğu söyleniyor. Ancak burada (Kızılcahamam-Çerkeş yolu tüp çalışması ) yakın bir zamanda çalışmalar başlayacak. "
Çalışanlara firma sahiplerinin (ortaklarının ) kimler olduğunu sorduğumuzda ise şunları söylediler: " Siz de kesin olarak bilmiyoruz. Ancak bu firma öyle hak yiyecek bir kuruluş değil. Devletten parasını alamayınca ister istemez mağdur oldu ve çalışmalar durduruldu. İnşaallah yakın zamanda şirket derlenip toparlanır. "
Bayburt Grup'la eski Başbakanlardan Binali Yıldırım'ın oğlunun ilgisi var mı ( ?) diye sorduğmuzda ise şu cevabı verdiler: " Kesin olarak biz bilmiyoruz, zaten patronları da görmeyiz. Ancak bizim duyumumuz da o yönde, yani Binali Yıldırım'ın oğlunun ilgisinin var olduğunu duyuyoruz ama kesin bir bilgimiz yok." 
Kızılcahamam-Çerkeş tüp geçit yapım çalışmalarına önümüzdeki hafta yeniden başlanacağı kesin olarak söyleniyor çünkü işçiler hazırlıklarını tamamlamış vaziyetteler.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları