Burak Aymayan'ın düğününe komşu ve akrabaları büyük destek verdi

23-11-2013
Düğünler, törenler ve organizasyonlar ancak dost ve yakınların ilgisi, destek ve katılımı ile mana kazanır. Kimya mühendisi Burak Aymayan'ın düğününde de bu kural geçerliliğini korudu.

.

   Anadolu insanı, konu komşusu, hısımı akrabasıyla birlikte olduğu zaman mutluluğun tadına ulaşır. Zaten Anadolu gelenek ve göreneklerinde de bu vardır. Özellikle acı ve tatlı günlerinde herkes bir yerinden tutar, herkes bir başka özverisini ortaya koyarak katkı sağlar.

     Ankara'nın Cevizlidere semtinde ikamet eden mahalle sakinlerinin en muhteremi, en hatırnaz ve en saygın insanı (Sungurlulu) Ahmet Aymayan'ın torunuKimya mühendisi Burak Aymayan ile Kırşehir'in Kaman ilçesinden Çelik ailesinin kızları Sevinç Çelik arasında bir süre önce yapılan akit ve nişan töreni yapılan düğünle nikah merasimine doğru ilerliyor. Allah nasip ederse cumartesi günü (bugün) akşam kınaları yakılacak, pazar günü de düğünleri olacak.

     Kına ve düğün hazırlıkları yapılırken evin önüne konulan döner ve komşulardan pasta ve tatlı ustası (BEBİŞKO PASTA) nın sahibesi Dilek Öncü yaptığı köy baklavası ve de çeşitli ikramlarla misafirler ağırlandı. Çelik ve Ayman ailesinin bu mutlu gününde Sevinç ve Burak'ın bir ömür boyunca mutlu olmalarını temenni ediyoruz.

Hısımlık, akrabalık, komşuluk her şey güzeldi. Ancak kabul etmek gerekir ki Mustafa Yıldız'ın döneri tek kelime ile muhteşem, Dilek Öncü'nün yaptğı baklava da parmak ısırtacak lezzetteydi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları