EMİTT Fuarında Haymana’ya gösterilen ilgi herkesi mestetti

30-01-2018
Haymana Belediyesi, dünyanın en büyük ve en önemli 5 turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) birçok kurum ve kuruluş gibi Haymana Belediyesi de katıldı.

.
Bu yıl 22’ncsi düzenlenen EMİTT’e önceki yılların aksine kendi standını açarak katılan ve Dünyanın En İyi Termal Suyu olarak tescillenen şifalı sularını tanıtan Haymana Belediyesi standı katılımcılardan yoğun ilgi gördü ve diğer rakip belediyeler ve firmalara adeta dudak ısırttı.
 
       Katılımın bu yıl önceki yıllara göre yüzde 25 daha fazla olduğu fuara, Haymana Belediyesi,  Başkan Özdemir Turgut’un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Öztaş,Talip Kapıcı, Belediye Meclis Üyeleri Cahit Tan, Havva Feyza Yıldırım, Savaş Kara, Proje Koordinatörü Sevil Balcı Atak, Kültür Basın Halkla İlişkiler Müdürü Halil İbrahim Uçak ve Mali Hizmetler Müdürü Muhammed Avcı’dan oluşan bir ekiple katıldı.
 
Başkan Turgut Bakan Kurtulmuş’a suyumuzu anlattı
 
 
      108 ülkeden 4 bin 500 tur operatörünün yanı sıra birçok ülke, şehir ve ilçenin katıldığı fuarın açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş yaptı. Standları dolaşan Bakan Kurtulmuş’a Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Haymana Kaplıcaları ve Başbakanlık Tanıtma fonu desteğiyle hazırlanan “Haymana Kaplıcaları Termal Geliştirme ve Tanıtma Projesi” hakkında bilgi verdi. Projenin Avrupa Başarı Ödülü aldığını ve Haymana termal suyunun “Dünyanın En İyi Termal Suyu” olarak tescillendiğini öğrenen Bakan Kurtulmuş çalışmalarından ve başarılarından ötürü Başkan Turgut’u ve Haymana Belediyesini tebrik etti. Bakan Kurtulmuş’un dışında İstanbul Valisi Vasip Şahin’e de suyumuzun tanıtımını yapan Başkan Turgut, Şahin’e Haymana tanıtım setini hediye etti. Birçok önemli konuğun ziyaret ettiği Haymana standı vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.
 
Yoğun basın ve tanıtım faaliyeti gerçekleştirildi
 
Yerli yabancı birçok basın kuruluşunun takip ettiği fuarda Haymana Belediyesi de başta Beyaz Tv canlı yayını olmak üzere TGRT gibi ulusal kanallar ile yazılı ve görsel basın kuruluşlarına röportaj veren Başkan Turgut Haymana’nın Termal, Tarih ve Turizm potansiyeli hakkında detaylı bilgiler verdi.
 
Tanıtım Filmi İlk kez gösterildi
 
Haymana Belediyesi tarafından hazırlanan tanıtım filmi de ilk kez gösterildi. 30 ve 5 dakika olarak hazırlanan 2 tanıtım filminin 5 dakikalık olanı fuar boyunca standa yer alan dev ekrandan gösterildi. 
 
Başkan Turgut: Haymana’ya yakışan bir tanıtım oldu
 
Fuar hakkında açıklamalarda bulunan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut EMİTT gibi dünyanın en büyük 5 turizm fuarından birine kendi standlarıyla katılmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade ederek “Dünyanın En İyi Termal Suyu’na sahibiz ve bunu tanıtmak için ciddi bir tanıtım atağına kalkmış bulunmaktayız. Böylesine önemli bir fuarda Haymana’mızı tanıtmanın gurunu yaşıyoruz. Sadece termal suyumuz değil “3 T” diye adlandırdığımız “Termal”, “Tarih” ve “Tarım” potansiyelimizi buradaki tüm katılımcılara anlattık. Suyumuzun en iyisi olduğunu, tarihimizin hem Osmanlı’nın Kuruluşunda hem de Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda rolümüz olduğunu, Kurtuluş Savaşı’nın “Son Kalesi” olduğumuzu ve etimizi yoğurdumuzu tarım faaliyetlerimizi anlattık. Haymana’ya yakışan bir tanıtım oldu. Haymana’mızı en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
 
ÖZDEMİR  Turgut Beyaz Tv Canlı yayınına konuk oldu
 
Dünyanın En İyi Termal Suyu olarak tescillendikten sonra yoğun bir tanıtım faaliyetine girişen Haymana Belediyesi son olarak Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan “Uyan Türkiyem” programının canlı yayın konuğu oldu. 
 
EMİTT fuarından canlı olarak yayınlanan röportajında Başkan Turgut Dünyanın En İyi Termal Suyu olarak tescillenen Haymana Termal sularının yararları hakkında detaylı bilgi verdi. EMİTT fuarına 4. kez katıldıklarını ve önceki yılların aksine bu sene ilk kez kendi standlarını açtıklarını belirten Başkan Turgut “EMİTT fuarı dünyanın en önemli 5 turizm fuarından biri. Bu yıl da katılım önceki yıllara göre yüzde 25 daha fazla, bizler de bunu gözlemliyoruz. İnşallah Biz de Haymana’mızı burada en iyi şekilde tanıtacağız yabancı turistleri de Haymana’mıza çekeceğiz. 2000 yatak kapasitemiz her bütçeye uygunuz vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.
 
Kaplıca sularımızın yanı sıra “3T” olarak adlandırdığı Haymana’nın “Termal”, “Tarih” ve “Tarım” potansiyeli hakkında bilgiler veren Başkan Turgut, “Haymanamızın bir diğer önemi Sakarya Meydan Muharebesi’nin geçtiği topraklar olması. 10 bine yakın şehidimizin 5 bin yedi yüz on üç tanesi bizim topraklarımızda, yine 14 bin beş yüz tane kayıp var bunun şu ana kadar 3 bin tane şehit mezarı tespit edildi. Haymanamız  ‘Son Kale’ dir. Haymana düşmüş olsaydı belki Cumhuriyetimiz tehlikeye düşecekti. 2015 yılında tarihi milli park ilan edildi. Tarihi Milli Park çalışmaları devam ediyor. Tarım deseniz Buğday, kimyon, pancar ekimi ve meyvecilik var. Tarımın yanında hayvancılığımız da meşhur etimiz, koyun yoğurdumuz ve sütümüz meşhurdur.” diye konuştu.
 
Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut fuar boyunca Beyaz Tv’nin yanı sıra TGRT gibi televizyon kanalları ile ulusal ve sektörel birçok basın kuruluşuna da röportaj verdi.
 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları