KABAKÇIKONAĞI BİR MÜSTESNA GECEYE DAHA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

21-09-2019
Aralarında devletin çeşitli kademelerinde görev yapmış, devlete ve millete hizmet etmeyi kendine şiar edinmiş onlarca konuşmacının iştirak ettiği, bir o kadar da her biri birbirinden değerli ve seçkin katılımcılarla icra edilen sezonun ilk toplantısı Kabakçıkonağında yapıldı.

.
 
 
     Toplantıda şu isimler konuştu:  CENGİZ ALTINKAYA (Bayındırlık Eski Bakanı ) KEMAL ALBAYRAK ( AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi –E.Kırıkkale Milletvekili)   MÜJDAT KAYAYERLİ ( 21.Dönem MHP Afyonkarahisar Milletvekili )  M.ZEKİ ÇELİK ( FP ve RP Eski İl Başkanı, ABDULKADİR SARI ( İdareciler Derneği E.Başkanı, Hatay, Van ve Binlgöl E.Valisi ) ÖMER FARUK CANTANER ( E.Tuğgeneral ) MELİH RÜŞTÜ ÇALIKOĞLU ( Siyaset Uzmanı, Avukat, Abdullah Gül Üniversitesi Kurucu Genel Sekreteri-Eski Genel Müdür )  LEVENT MAZILIGÜNEY (E.Yarbay-Mühendis-Hukukçu-İktisatçı) YAŞAR CAN ( Başbakanlık Başdenetçi-Sayıştay Denetçisi-HÜSNÜ EKİZCELİ e.Bürokrat-Araştırmacı düşünür ) BAYRAM YELEN (Eğitimci- Edebiyatçı-Şair ) MURAT DUMAN ( Şair-Yazar-İş Adamı )
 
BAŞKON’a bağlı olarak faaliyet gösteren Ankara ve Civarı Dernekler Federasyonu ile Ankara Meclisi Derneği tarafından organize edilen toplantının açılış konuşmasını federasyon genel başkanı Alaettin Süer yaptı. Süer konuşmasında şunları söyledi:
 
    “ Sayın bakanım, milletvekillerimiz, sayın valim, toplantımıza teşrifleri ile bizleri onurlandıran değerli dostlar; hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyor hoşgeldiniz diyorum.
 
     Böylesine bir kültür merkezini  bize tahsis eden Altındağ belediyesine teşekkürlerimi sunuyorum.
 
    Şimdiye kadar biz burada birçok zaman toplantı yaptık, toplantılarımız gerçek manada siyaset dışı, kültür ve sanat ağırlıklı oldu. Bu toplantılar vasıtasıyla nice dostlar, nice arkadaşlar edindik. Konuşmacıların fikirlerinden ilham aldık; kültür ve sanatın , dostluk ve arkadaşlığın önemini daha iyi öğrenmiş olduk.
 
   Bugün ise daha farklı bir ortam var.  Değişik kesimlerden değişik simalarla birlikteyiz.   Ayrıca konuşmacılarımızın da hem sayısı fazla hem de ayrı ayrı özellikleri olan, değişik kesimlerin temsilcileri… Kendilerinden bugün çok önemli mesajlar alacağımızı ümit ediyorum.
 
     Biz Ankara ve Civarı Dernekler Federasyonu olarak kuruluşumuzdan itibaren her şeyin en güzeli Ankara’mız için-Başkentimiz için olsun düşüncesiyle hareket ettik. Şu gerçeği özellikle vurgulamakta yarar görüyorum, “ Bu şehirde yaşayan ve kendini herkes Ankaralıdır ve Başkentlidir.”
 
    Bizim için önemli olan öncelikle hoşgörü, birlik-beraberliğin kaim olmasıdır. Şimdiye kadar ayrıcalıklardan-gayrıcalıklardan millet olarak çok çektik. İstiyoruz ki bundan böyle birbirimizi sevelim-sayalım ve anlayışlı olalım.
 
    Biz Ankara Dernekler Federasyonu olarak Başkentimiz Ankara için yapılan haksızlıklar ve eksikliklerle ilgili olarak daima dik durduk bundan sonra da siyasi mülahazarı ikinci planda bırakarak Hakk için halkımızın rızasını kazanmak ve doğrunun yanında olmak, doğruyu savunma mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir.
 
    Bugün lütfedip davetimize katıldınız. Bizi yalnız bırakmadınız. Bu salonu mevcudiyetinizle aydınlattınız, sizlere teşekkür ediyor toplantımızın hayırlara vesile olması temennisi ile saygı ve sevgilerimi sunuyorum.   
 
     Toplantımızın bundan sonraki bölümünde konuşmalarını yapmak ve toplantının moderatörlüğünü yapmak üzere, sivil toplum kuruluşlarının zirve ismi, Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol’u takdim ediyorum.”
 
   ( Haberin devamını ve resimleri bilahere sunacağız )
 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları