KAZAN'DA SPORA YOĞUN İLGİ

27-06-2013
Kazan Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli branşlarda yaz spor okulu açtı.

.

Okulların kapanmasının hemen ardından başlayan kesin kayıt işlemleri sonrasında açılan yaz spor okulu Kazanlılardan yoğun ilgi gördü.  Her türlü spor malzemesinin Kazan Belediyesi tarafından ücretsiz dağıtıldığı yaz spor okulunda antrenmanlar, yapılan sporun branşına göre Kapalı Spor Salonu, Bocce Salonu ya da Şehir Stadında gerçekleştiriliyor.

Futbol, voleybol, halter, güreş, bocce gibi 4 farklı branşda değişik yaş gruplarından toplam 400 çocuğun katıldığı Yaz Spor Okulu’nda çocuklar deneyimli antrenörlerin gözetiminde sıcak yaz günlerini spor yaparak değerlendirecekler.

Sporu yaygınlaştırmak ve sporun birçok alanında söz sahibi olan Kazan Belediyesporun alt yapısına sporcu yetiştirmek amacını da taşıyan yaz spor okullarında her yıl değişik branşlarda yetenekli sporcular keşfediliyor.

Yaz Spor okulunun açılışında bir konuşma yapan Kazan Belediye Başkan Yardımcısı Beyhan Sarı, genç nesillerin sporla uğraşmaları ve kendilerini geliştirmelerini çok önemsediklerini  belirterek, “Sporda başarı için disiplinli ve sürekli çalışmanın yanı sıra spora genç yaşta başlamak da çok önemli. Başarılı dereceler elde eden sporculara baktığımız zaman hep çok genç yaşlarda spora başladıklarını görüyoruz. Belediye olarak sporun alt yapısına önemli yatırımlar yaptık. Kapalı Spor Salonu, Türkiye’nin ilk müstakil Bocce salonu, semt parklarındaki spor sahaları, koşu parkurları ve kondisyon aletleri, çim ve halı sahalarımız sporcularımızın hizmetinde. Elbette bu kadarı yeterli değil, önümüzdeki yıllarda yine spor konusunda alt yapı çalışmalarımız devam edecek. Kazan’a yeni tesisler kazandıracağız. Siz gençlerimiz bu tesislerde spor çalışmalarınızı yapacaksınız. Belki de aranızdan Kazan ve hatta ülkemize önemli dereceler elde edebilecek şampiyon sporcular yetişecek. Bizler de sizlerin başarıları ile gurur duyacağız. Yaz spor okulunu iyi değerlendirmeniz ümidiyle hepinize başarılar diliyorum. “ dedi.

Etiketler : KAZAN'DA - SPORA - YOĞUN - İLGİ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları