MAMAK BELEDİYESİ TEOG REHBERLİK BÜROSU AÇTI

06-08-2014
Eğitime her alanda destek veren Mamak Belediyesi Mamaklı öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda yeni çözümlerde üretiyor.

.

Geçtiğimiz aylarda aşamalı olarak yapılan Temel Eğitimden Orta Eğitime geçiş (TEOG) sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, Mamak Belediyesi tercih karmaşası yaşayan öğrenci ve velilere yardımcı olmak için danışma bürosu açtı.  Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle iş birliği yaparak TEOG tercih ve yerleştirme işlemleri için Mamak Kültür Merkezi’nde 31 Temmuz-8 Ağustos arasında hizmet verecek danışma bürosunu hizmete sundu. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Mamaklı öğrencilerimizin en doğru şekilde tercih yapmaları için hizmete başlayan rehberlik bürosuna Mamaklı bütün öğrenci ve velileri bekliyoruz. Sınavlarda alınan puanlar kadar tercihlerinde doğru yapılması çok önemlidir” dedi.

 

Uzman eşliğinde doğru tercih

Dokuz gün boyunca hizmet verecek olan rehberlik bürosunda uzman hocalar gelen öğrencileri yeni düzenlemeler çerçevesinde en doğru şekilde yönlendiriyor. Okul yüzdeleri, başarı yüzdesi ve puanların yanı sıra öğrencilerin kariyer hedeflerine göre en doğru okulun tercih edilmesi sağlanıyor. 3 öğretmenin hizmet verdiği danışma bürosuna gelen öğrenciler en doğru şekilde yönlendiriliyor.

Etiketler : MAMAK - BELEDİYESİ - TEOG - REHBERLİK - BÜROSU - AÇTI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları