MHP’NİN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLACAK?..
.

      Hani AK Parti Genel Başkanı, sayın Cumhurbaşkanımız  “ Melih Gökçek bizim dava arkadaşımız “ falan diyor ya… O halde kendi partisinden aday yapsın da görelim. Zaten 4 dönem aday gösterip bize bu adamı seçtirdi ve Ankara olarak, Ankaralılar-Başkentliler olarak yıllarca çile çektik, Ankara bahtsız kaldı ve İstanbul’a yapılan çılgın projeler gibi hiçbir projeden nasibini almadı (vs)

     Tekrar etmek gerekirse Melih Gökçek asla ve kata hiçbir şekilde aday olamaz. Peki gündemi neden işgal ediyor?.. Kendisi ettiriyordur. Tamamen planlanmış, kurulmuş ve sunulmuş bir komplo teorisidir. Bu planlamayı yapanlardan birisi de şu an itibarı ile MHP Genel merkezinde aktif bir görevdedir. Sonuç, Melih Gökçek ne aday gösterilir, ne de aday olabilir !...

    O cesareti göstersin de göreyim… Bırakınız MHP’den aday olmayı hiçbir partiden aday olamaz vesselam.

     ***

    Efendim bir başka isimden daha söz edildi.. Kimmiş bu isim Erkan Haberal. Kim olursa olsun, insani ilişkileri olmayan, siyasete babası sayesinde ve bol parası ile girip milletvekili olmuş, ondan sonra da insani ilişkilerini sıfıra müntecir kılmış, milletvekili olur olmaz hemen telefon numarasını değiştirmiş bir adam. Halkla bağlantısı olmayan bir insan aday olsa kaç yazar olmasa kaç yazar...

                                  ***

                              MHP FIRSAT KAÇIRDI

   Aslında MHP Ankara Büyükşehir Belediye seçimlerini alıp götürme imkanını kaçırdı. Acelecilik ederek Etimesgut Belediye Başkanlığına yeniden Enver Demirel aday gösterildi.  

    Oysa sayın Demirel Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilseydi… Evet aday gösterilseydi nasıl farklı bir durum hasıl olurdu?.

   Bu konuda aylar öncesinde, yani Enver Demirel’in Etimesgut belediye başkan adaylığının açıklanmasından önce bu konuda fikir alışverişinde bulunmuştuk. O zaman sayın Demirel’e şöyle demiştim: “ Etimesgut Belediye Başkanlığını üç dönemdir başarı ile yürütüyorsun;  AK Parti-MHP ittifakı da söz konusuyken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmen halinde farklı bir şekilde kazanırsın. Çünkü adı kötüye çıkmamış, yıpranmamış bir yerel yöneticisin.”

   ŞİMDİ DURUM ÇOK FARKLI

“ Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi parti kimi aday gösterebilir ? “ sorusunun cevabını ararken Etimesgut’ta birçok vatandaşla görüştüm. Belki bir kamuoyu araştırması değildi ama, yine de bilgi sahibi olma babından çok önemliydi.

    İlçenin ileri gelen duayenlerinden bir kişi ile görüşürken “ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için benim adayım Enver Demirel “ dedi. Daha sonra aramızda şu görüşme geçti:

 • Siz Enver Demirel Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olsun diyorsunuz da o MHP’li,  kaldı ki Etimesgut Belediye Başkanlığı için adaylığı açıklandı!
 • Olsun, velev ki açıklanmış olsa bile Allah emri değil ya.. Buraya bir başka MHP’li aday gösterilir, Demirel de Büyükşehir Belediye Başkanlığına..
 • Bu bir risk değil midir?..
 • Tam tersi, bizim başkanımız önümüzdeki yerel seçimlerde hem Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanır, hem de burayı kazandırır.
 • Siz bu cesareti nereden alıyorsunuz, partizanlık demek ki böyle bir şey.
 • Hayır ben MHP’li değilim, ancak vatanperver ve milliyetçi bir insanım. İlçemiz Etimesgut için de, Ankara Büyükşehir için de kim hayırlı olacaksa o aday olsun. Ancak ben şu gerçeği gördüm…
 • Nedir o gerçek dediğiniz şey?
 • Ben bir Anadolu insanıyım. Gelip Ankara’ya (buraya) yerleştik. İşimiz gücümüz, aile efradımız burada. Artık Ankaralı olduk-Başkentli olduk. Kaldı ki ben gerçekçi bir adamım.
 • Bu kadar hassasiyet gösterdiğinize göre sayın Demirel çok özel bir insan, çok özel bir kişi ve kişiliğe sahip olmalı?..
 • Fazla bir şey söylemek istemem ama bir tek şeyle ifade edecek olursam, Enver Demirel gibi yıpranmamış bir siyasetçi-bir yönetici bulmak çok zor, hatta mümkün değil.
 • Biraz abartılı olmadı mı?..
 • Olsun, sayın başkan her güzel şeye, her iyi ifadeye layık bir insandır ve biz Etimesgutlular olarak sayın başkanımızın arkasındayız. Hele bir de Büyükşehire aday olursa (Anadolu tabiri ile) atımızla-arabamızla, malımız mülkümüzle arkasında oluruz.
 • Sen böyle düşünüyorsun tamam da,  Etimesgutlular genel olarak böyle düşünüyor mu?..
 • Pek tabii ki, isterseniz bu ilçede bir kamuoyu yoklaması yaptırın gerçeği daha iyi anlarsınız..                                                                                                                                                  ***

       Değerli okuyucularım,  burası Türkiye, her şey olabilir. MHP’liler Etimesgut’ta iki şirkete kamuoyu yoklaması yaptırmış ve açık ara farkla önümüzdeki seçimlerin galibi yine Enver Demirel çıkmış. Zaten parti yetkilileri Demirel’in adaylığını da bu değerlendirmeler ışığı altında -acelecilik yapıp-açıklamışlar.

    O halde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de bir kamuoyu yoklaması yaptırsınlar, bakalım durum nasıl bir atmosferde yörünge bulacak !..

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları