GENEL HABERLER

MUCİZE BEBEK VE AĞABEYİ TUNA ERKEKLİĞE İLK ADIMLARINI ATTI

30-06-2019
Anne ve babaları hem duymuyor, hem konuşamıyor. Yani işitme engelliler. İki çocukları olmuş birinin adı Tuna, diğerinin adı Kerem… Şu kadere bakır mısınız, Kerem henüz bir yaşındayken apartmanın üçüncü katından düşmüş.

.
     Küçük bir arızaî durumla ölümden dönmüş. Ailesi ona ‘ mücize bebek ‘ demişler.  Sağır ve dilsiz anne ve babanın çektiği kahrı, ıstırabı düşüne biliyor musunuz?  
• Tuna ve mucize bebek Kerem’in sünnet düğünü vardı. Düğün tarihinin belli olduğu gün (aylarca öncesinden ) davet ettiler. Hatta teyzeleri Narin Arıöz kardeşim rica üzerine rica yaparak beni baskı altına aldı. Ben de sünnet merasimlerine katıldım. Bunu aile baskısı olarak nitelendiriyorum çünkü… Seneler önce anneleri, rahmeti rahmana kavuşan eşinin ruhunu şad etmek maksadı ile Kızılcahamam’ın Taşlıca köyüne bir çeşme yaptırmış ve açılış merasiminde kurdeleyi kesmek bana nasip olmuştu. 
    O gün bugündür dostane ilişkilerimiz devam eder bu aile ile. Belki de sünnet merasimine katılmamın bunda etkisi olmuştur diye düşünmeye başladım. 
     Benim için çok özel bir protokol masası hazırlamışlar. Salon tıklım tıklım dolu. Her biri birbirinden değerli misafirler. Toplumdan ayrı özel bir masada oturmak istemedim ve sayın Hüseyin Arıöz’den rica edip tam giriş kapısının önündeki masaların birisine, diğer davetlilerin içinde oturmak istedim ve öyle oldu. 
     Etraf masalarda oturan katılımcıların birçoğunun duyma engelli olduğunu gördükten sonra çok isabetli bir karar verdiğim kanaatına vardım. 
     Sünnet töreninin ev sahipliğini yapan değerli kerdeşlerim Narin Arıöz ve Hüseyin Arıöz çocukların duymayan ve işitmeyen anne babalarını masama getirip benimle tanıştırdılar.  Birlikte fotoğraf çektirdik. Daha sonra çocukları da yanımıza alarak bir aile fotoğraf karesi daha oluşturduk. 
     Böyle bir tablo ile karşılaşmak beni bir hayli hüzünlendirdi, hem de mutlu etti.    
     Şu bir gerçek ki, duymasanız da, konuşamasanız da değil mi ki insansınız, değil mi ki siz toplumumuzun bir parçasısınız, o halde siz değerlisiniz.  
    Oturduğum masanın etrafındaki masalara göz attım birçoğu duymayan ve işitmeyenlerle doluydu. Onlar öyle bir kocaman aile oluşturmuşlar ki imrendim. Dedikodusuz, fitne ve fesatsız, yalan ve dolan olmadan kendi mazbut dünyalarını oluşturmuşlar. 
    Birçoğu ile tanıştık, bundan sonra ilişkilerimizin devam etmesini istedik. 
   Çocukların annesi Keçiören belediyesinde çalışıyor, baba Hüseyin ise Barolar Birliği Genel merkezinde. 
    Sessiz ama mutlu bir tablo çizen anne ve babalarına mutluluk, sünnet olarak erkekliğe ilk adımlarını atan Mutlu ve mucize bebek Kerim’e uzun ömürler, iyi okumalar, iyi insan olmalar diliyorum.  ( M.Akyol )    
 
Etiketler : MUCİZE - BEBEK - VE - AĞABEYİ - TUNA - ERKEKLİĞE - İLK - ADIMLARINI - ATTI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları