PURSAKLAR'DA YAZ OKULU KAYITLARI BAŞLADI

05-08-2014
Pursaklar Belediyesi’nin her yıl düzenlemiş olduğu yaz spor okulu kayıtları başladı. Aralarında taekwondo, voleybol, basketbol ve futbolun yer aldığı yaz okulu için kayıtlar 11 Ağustos’a kadar sürecek.

.

Pursaklar Ülker İ.O, Azmi Ertuğrul İ.O ve Satı Öztürk İlköğretim Okulları’nda yapılacak olan yaz okulu için kayıtlar başladı. Yaz okuluna katılan tüm çocuklara, ücretsiz olarak şapka, şort ve tişört verilecek. Geçen yıl başlatılan uygulama ile yaz spor okuluna katılan öğrencilere adab-ı muaşeret dersleri de verilecek. Futbol, taekwondo, voleybol ve basketbol branşlarının ağırlıkta olduğu yaz okulunda, adab-ı muaşeret derslerinin yanı sıra çeşitli sosyal ve kültürel faaliyet de yapılacak.

Önceki yıllarda tek merkezde yapılan yaz okulu, geçen yıl Türkiye’de ilk defa Pursaklar Belediyesi’nin uygulaması ile başlayan “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında okul bahçelerinde yaygınlaştırıldı. Bu sene de devam ettirilecek olan proje ile binlerce öğrenci spor eğitimi alacak. Böylece öğrenciler servis sıkıntısı çekmeden kendilerine en yakın merkezde yaz spor okuluna katılacak.

Yaz spor okulu ile ilgili değerlendirme yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, yaz okulunda çocukları en iyi şekilde misafir edeceklerini belirterek, “Biz yaz spor okullarını basit birer spor okulu olarak görmüyor, bilakis çocuklarımıza erdemlilik bilinci kazandırmak ve Pursaklar halkının şehir kültürünü yükseltmek için bir vasıta olarak görüyoruz.”dedi. Yaz spor okuluna kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler 11 Ağustos tarihlerine kadar Pursaklar Belediyesi Erdemli Gençlik Merkezi (3998144), Nezaket Hanımevleri (3286887), Tebessüm Konağı (5276590) ve Merkez Belediye Binası (3286800)’ndan telefonlardan da kayıt yaptırabilecek.

Etiketler : PURSAKLAR'DA - YAZ - OKULU - KAYITLARI - BAŞLADI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları