SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ'NÜN YEMEĞİNE BAŞKON'LULAR DA DAVET EDİLDİ

16-06-2017
* Mübarek ramazan ayı iftar sofraları ile süsleniyor. İftar yemekleri sayesinde eski dostlar hasret gideriyor, yeni yeni dostluklar kazanılıyor.

.
      Nitekim bir zamanlar Ankara Milletvekili olan Prof. Dr. Cevdet Erdöl Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü olduktan sonra bilim ve hizmet alanını genişletti. Tabii bu arada eski dostları ile rabıtasını kesmedi hatta tam aksine her fırsatta arkadaş ve dostları ile ilişkilerini geliştirdi. Bilindiği gibi Üniversite'nin ana merkezi İstanbul'da; ancak Ankara bağlantısı da var . 
Bilindiği gibi Gülhane Hastanesi ( GATA ) da Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlandı. Cevdet Erdöl burada dostlarına, çalışma arkadaşlarına ve Sağlık Bilimleri Camiasına bir iftar yemeği verdi. Yemeğe Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) dan Genel Başkanı Mehmet Akyol'u da davet etti. Davetliler isim isim belirlenmiş ve Akyol'un davetiyesi evine kadar özel ulakla gönderilmişti. Davetiye tek kişilikti Mehmet Akyol rektörlüğü aradı ve davete BAŞKON ailesinden 3 kişi yani ceman 4 kişi katılacaklarını rica etti ve kabul gördü.
BAŞKON ailesinden Genel Başkan Mehmet Akyol, Genel Başkan Vekili Av. Nazım Orhan, Genel Başkan Yardımcıları Selçuk Solmaz ve Leyla Köksal salona girdiklerinde isim ve ünvanlarının yazılı olduğu masaya oturup iftarlarını açıp yemeklerini yediler. 
İftar yemeklerinin geleneğinde olduğu gibi önce Kur'an-ı kerim ve yemeğin arkasından duadan sonra Prof.Dr. Cevdet Erdöl bir konuşma yaptı. 
Erdöl konuşmasında , üniversite ve bağlı kuruluşların faaliyet alanları ile ilgili bilgi verdi veGATA ile ilgili olarak da şunları söyledi: " Bu tarihi ve ulvi mekanı Allah'ın izni ile en iyi noktaya getireceğiz. GÜLHANE adına layık bir eğitim yuvası ve bir sağlık teşkilatı olacak." 
Prof.Dr. Cevdet Erdöl misafirlerini uğurlarken BAŞKON heyetine de şunları söyledi: " Ben Ankara milletvekili olduğum zaman Mehmet Ağbi bana sahip çıktı, hep bilikte çalıştık-çabaladık ve Başkent Ankara'ya hayırlı hizmetlerde bulunmak üzere gayret göstüerdik. Bu nedenle benim gönlümde BAŞKON'un ayrı bir yeri vadır. Sizinle ilgilenemedim ne olur kusura bakmayın. " 
Buna mukabil BAŞKON Genel Başkanı Mehmet Akyol birlikte katıldıkları genel başkan vekili ve başkan yardımcılarını rektöre taktim ettikten sonra şunları söyledi: " Siz Ankara milletvekili olmakla birlikte Başkent siyasetine renk kattınız. Biz sizden çok şeyler öğrendik. Öncelikle siyasetin nezaket kuralları içinde beyefendilik çerçevesinde yapılacağını öğrettiniz. Daha sonra ilim ve irfan, hatta edep ve erkânın siyaset sahnesinde gerekli olduğu mesajını verdiniz. Bu bakımdan biz sizden memnunuz ve Allah'ta sizden memnun olsun."
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları