SAĞLIK VE ASAYİŞ 'ARAZİ' OLDU

23-11-2013
Başkent’teki boş arazilerin çöplük gibi kulanılması vatandaşları huzursuz etti. Çöp ve hafriyat dökülen arazileri, madde bağımlılıarı ile fuhuş yapanlar mesken tuttu.

.

Ankara’nın birçok bölgesinde çöplük olarak kullanılan boş araziler vatandaşların tepkisine neden oldu.
Çöp ve hafriyat dökülen arazilere denetim yapılmamasından yakınan vatandaşlar, “Çöpü geçtik, bazı yerlerde fuhuş bile yapılıyor. Atılan çöp yığınları sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Yaz aylarında ki yoğun koku bizi çok rahatsız ediyor” dedi.

GECELERİ DIŞARI ÇIKAMAZ OLDUK

Gazi Mahallesi sakinleri, Silahtar Caddesi’ndeki çöple dolu arazinin daha önce inşaat yapılmak üzere çevrildiğini, ancak arazinin başı boş kaldığını söyleyerek, “Bu arazi herkesi huzursuz ediyor. Önceleri çok sakin olan mahallemiz, geceleri dışarı çıkılmayan bir yer haline geldi. Çöp arazide bulunan madde bağımlıları bizi korkutuyor. Geceleri burada ateş yakıyorlar. Arazide bir kaç kez küçük çaplı yangınlar meydana geldi” dedi.

HAFRİYAT ALANINDA TEHLİKELİ OYUN

Sincan ilçesindeki İzmir Caddesi’nde vatandaşlar da, 3 ay önce yıkılan eski pazar yerinin hafriyatlarından şikayetçi oldu. Hafriyatlar arasında çocukların oynadığını belirten vatandaşlar, “Çocuklarımız gelip burada oyun oynuyorlar. Kızıyoruz ama engelleyemiyoruz. Burada çocuklarımız yıkılan yerlerin aralarına giriyorlar. Biz onlara bir şey olmasından korktuğumuz için, çocuklarımızı ya dışarı bırakmıyoruz ya da bizde onlarla gidiyoruz” diye konuştu.

ŞİKAYETLER SONUÇSUZ KALDI

Turgut Özal Bulvarı’ndaki çöp dolu arazide fuhuş yapıldığını belirten vatandaşlar, tepkilerini şöyle dile getirdi:
“Belediyeye şikayetlerimiz sonuç vermedi. Burada hafriyat ve çöp yığınları arasında fuhuş yapılıyor. Belediyeye şikayet ettik ama belediye araziyi temizlemek yerine arazinin önüne bilboard yaptı. Görüntüyü kapatmak sorunu çözmedi, aksine daha çok arttırdı. Eskiden azda olsa çekinen insanlar, ‘nasıl olsa arazi gözükmüyor’ diye artık daha rahat davranıyorlar.”

 

Kaynak: Hürriyet Ankara

Etiketler : SAĞLIK - VE - ASAYİŞ - 'ARAZİ' - OLDU -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları