SAĞLIKLI İNSANLAR SAĞLIKLI TOPLUMLARI OLUŞTURUR

21-08-2013
"Sağlıklı insanlar sağlıklı toplumları oluşturur" diyen Başkan Mustafa Ak,Keçiören Belediyesinin sağlık konusunda bir çok yatırımda bulunduğunu hatırlatarak, "Sağlık için yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi.

.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,belediye olarak sağlık hizmetlerinden vatandaşların doğru ve hızlı bir şekilde yararlanması için ilçede, yeni sağlık alanlarının modern bir anlayışla yaygınlaşmasının öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

Sağlık hizmetinin vatandaşın temel haklarından biri olduğunu belirten Başkan Ak,"Engelliye, yaşlıya, öğrenciye, ücretsiz diş taramaları yaptırdık. Birçok vatandaşımız bu hizmetlerden yararlandı.Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımızın  ağız ve diş sağlığı anlamında bilinçlenmesi için diş fırçası, diş macunu, bilgilendirici sticerlar  dağıttık. Yaygın bir şekilde görülen sağlık sıkıntılarına karşı pansuman, enjeksiyon, tansiyon hizmetleri sunduk ve göz taramaları yaptırdık. Acil durumlar için ambulans ve hasta taşıma hizmetleri verdik.Sağlık yapılanmalarına da ivme kazandırdık.Sağlık ocakları kurduk, var olanların yenilenmelerini sağladık.Sağlık sadece sağlık merkezlerinde verilen bir hizmet değildir;yaşadığımız her alanın sağlıklı koşulları taşıması mikropların yaygınlaşmasını önler; bu da koruyucu sağlık hizmetleri kapsamına girer. Bu amaçla vatandaşlarımızın ibadetlerini sağlıklı yerine getirmeleri amacıyla cami, Kur'an kursu, mescit ve cem evlerinin genel iç temizliğini yaptık." dedi.

Poliklinikler için yer tahsisleri de yaptıklarını vurgulayan Başkan Mustafa Ak,"Sadece sağlık merkezlerinde verilen hizmetlerle de sınırlı kalmadık.Yaşadığımız her alanın sağlıklı koşullar taşıması için koruyucu sağlık tedbirleri aldık.Çevre temizliği konusunda da çalışmalarımız aralıksız devam ediyor" diye konuştu.

Sosyal sorumluluk projelerinin belediye hizmetlerinin olmazsa olmazlarından birini teşkil ettiğini de kaydeden Başkan Ak, düzenlenen kan bağışı kampanyası ile kanın acil değil,sürekli bir ihtiyaç  olduğunu insanlara aşıladıklarını ifade etti. ' Paylaşımcı toplumlar daha sağlıklı olur' sloganı ve düşüncesi ile kan bağışı konusunda geniş kesimlere ulaşıldığını belirten Başkan Ak, Keçiören Belediyesinin sağlığa gelecek dönemde de büyük kaynak ayıracağını ifade etti.

Başkan Ak, " Genci, yaşlısı,kadını, erkeği herkes için en büyük varlık sağlıktır. Halk sağlığına yatırımlarımız sürecektir" şeklinde konuştu.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları