Turizm Festivalinde Haymana standına yoğun ilgi

28-03-2017
Travel Expo Ankara Turizm Fuarı’nın 2.si bu yıl 23-26 Mart tarihleri arasında ATO Congresium Fuar alanında gerçekleştirildi.

.
 Yurtdışından 7 ülkenin katıldığı fuarın onur konuğu İran’dı. Türkiye’den onlarca Belediye, otel, turizm acentesinin katıldığı fuarın bu yıl ki kardeş şehri ise Diyarbakır oldu. 
Başbakanlık Tanıtma Fonunun desteği ile hazırlanan Haymana Kaplıcaları Tanıtma ve Geliştirme projesiyle büyük bir atağa kalkan Haymana Belediyesi EMİTT İstanbul 2017 fuarının ardından Ankara’da da tanıtıma devam etti. Geçtiğimiz günlerde kaplıca suyu  “Dünyanın En İyi Kaplıca Suyu” olarak tescillenen Haymana Belediyesi standına vatandaşların yanı sıra siyaset ve iş dünyasının da ilgisi büyüktü.  23. Dönem TBMM Başkanı Köksal Toptan, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, 21. Dönem Milletvekili Şevket Bülend Yahnici, Ankara Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar Haymana standını ziyaret eden isimler arasındaydı.  Haymana suyunun dünyanın en iyi kaplıca suyu seçilmesi siyasilerden tebrik alırken vatandaşların da ilgisini çekti. Vatandaşlar Haymana Belediyesi tarafından çeşitli dillerde hazırlanan broşür ve kataloglara yoğun ilgi gösterip yetkililerden detaylı bilgi aldı. Haymana Belediyesinin yanı sıra Haymana’da faaliyet gösteren Grannos, Midas, Doktor’un Oteli ve Ürofiz termal tesisleri de fuar da açtıkları standlarla vatandaşlara tanıtım yaptı. 
Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Haymana standında protokol ve vatandaşlarla ilgilenip, Haymana suyunu tanıttı.  Bazı basın yayın kuruluşlarına demeç veren Başkan Turgut,“Haymana kaplıca suyu ‘Dünyanın En İyi Kaplıca Suyu’ olarak tescillendi. Tanıtımlarımız tüm hızıyla devam edecek. Yurtiçi fuar ve organizasyonların yanı sıra yurtdışında da Haymana’mızı ve kaplıca suyumuzu en iyi şekilde tanıtacağız.” diye konuştu. 
 
Etiketler : Turizm - Festivalinde - Haymana - standına - yoğun - ilgi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları