YOZGATLILAR VAKFININ KABAKÇI KONAĞI ETKİNLİKLİĞİ YİNE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

17-05-2017
Kabakçı konağı bu mevsim de önemli sohbetlere ev sahipliği yaptı. Özellikle kültür- sanat , eğitim, ilim ve irfan ağırlıklı toplantıların.....

.
.... yapıldığı organizasyonlarda en müdavim ve en etkili programlar sunan sivil toplum kuruluşlarının başında Yozgatlılar Birlik ve Dayanışma Vakfı  geldi.Pek tabii ki Yozgatlılar Birlik ve Dayanışma Vakfı Başkanı Durak Turan Düz’ün çok yönlü bir insan olmasının etkisi Kabakçı konağı organizasyonlarının etkisini arttırdı. Son Kabakçı Konağı Yozgatlılar buluşmasında ise konuşmacı;Ankara Üniversitesi  İlahiyat Fakültesi  Öğretim Üyesi - ilim ve irfan adamı -   Prof.Dr. Hayrani Altıntaş’tı.   “ Türklerin Türkistan’da Bilime Katkısı “ konulu bir sunum yapan Altıntaş yaptığı 45 dakikalık konuşmasında dinleyicileri adeta büyüledi.
 
 
    Durak Turan Düz çok yönlü bir düşünce ve icraat adamı.   Bir süre önce Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu  ( BAŞKON ) un Yönetim kuruluna seçilen ve Konfederasyonun Kültür ve Sanat Başdanışmanı olan Durak Düz  Sarıkaya-Yozgat doğumlu. Yüksek Öğrenim Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı. A.Ü.Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Çalışma ve Sosyal Bakanlığı, İş ve İşçi Bulma Kurumu Ankara, Eskişehir, Burdur il müdürlükleri. Vakıflar Genel Müdürlüğünde uzman şube müdürlüğü ve Daire Başkanlığı. Yozgat-Sarıkaya Belediye Başkanlığı yaptı. İLESAM üyesi. Ankara'daki Yozgatlı Dernekleri Genel Başkanlığı, Yozgatlılar Birlik ve Dayanışma Vakfı kurucusu ve Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu .
 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları