YUKARIKARAÖREN ŞENLİKLERİ HALKTAN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

30-06-2013
Festivale bir yıl ara verilmişti. Türkiye Karakucak müsabakaları da yapılmadı. Ancak köylüler o kadar ilgi gösterdiler ve o kadar birlik-beraberlik sergielediler ki "birlikten güç doğar " tezini tam anlamı ile sahih kıldılar.

.

Geleneksel olarak her sene yapılan, yalnız geçen sene festival ağasının meşakkatli günler geçirmesi nedeniyle talihsiz bir inkıtaya uğrayan Kızılcahamam'ın Yukarıkaraören Şenlikleri bu sene gerçekleştirildi. Belki ağa ortalıktan kaybolmuştu ama köyde o kadar ağa vardı ki kapışanın elinde kaldı. Bu arada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı  Melih Gökçek7in 13 dakikalığına da olsa festival alanına gelmesi, Aslen Yukarıkaraörenli olan Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün saatlerini hemşerileri ile geçirmesi, Turizm ve Kültür Bakanlığı başta olmak üzere çeşitli kuruluşların destek vermeleri, tabii en önemlisi de köylülerin bir araya gelmeleri, kararlılıklarını göstermeleri ve birlik-beraberliklerini tesis ederek yokluk ve eksiklik hissettirmemeleri daha önemlisi köylülerin ve civan komxşu köylerden festivale büyük ilgi göstermeleri tek kelime ile takdire şayandı.

( Haberin devamı ve Genel Yayın Müdürümüz Mehmet Akyol'un değerlendirmelerini, eleştiri ve yazıya döktüğü söylenilmesi gerekenleri daha sonra( bol fotoğrafglarla) yayına vereceğiz.)

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları