SİYASİLER ''MERKEZ''DE YOĞUNLAŞMAYA BAŞLADILAR

Nasıl ve neden olduğu belli değil ancak yerden mantar biter gibi parti kurulmaya başlandı. Son olarak da liderliğini Rıfat Serdaroğlu’nun yaptığı Çoban Ateşi Hareketi ile, Doğru Parti’yi hayata geçirdiler. 

28 Ağustos 2020 16:42
SİYASİLER ''MERKEZ''DE YOĞUNLAŞMAYA BAŞLADILAR

Daha ziyade DYP’lilerin yer aldığı partinin kuruluşu bazı çevrelerden büyük tepki gördü. DP, AP ve DYP’liler,  aynı düşüncenin ürünü olan mevcut partiler varken yeni bir partinin hayata geçirilmiş olmasını Demokrat düşünceyi baltalamak olarak nitelendirdiler.  

Bununla birlikte, Rıfat Serdaroğlu’nun hırçın davranışları ve eleştirilerinin dozunu kaçırmasını yorumlayan camia, “ Milletin kavga ve kargaşadan bıktığı bir dönemde sayın Serdaroğlu gibi ölçüsüz konuşmaları ve yazılar yazan bir ismin ortamı daha da gereceğini ve aradığını bulamayacağını düşünüyoruz“ ifadesini kullandılar.

MERKEZDE BULUŞMA YOĞUNLUK KAZANIYOR

Bu arada siyaset piyasasında her alanda önemli hareketlilik sezinlenmeye başlandı. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun partilerinin beklenilen performansı gösterememiş olmaları siyaset yolu ile halka hizmet etme düşüncesinde olanları değişik arayışlara sevk etmeye başladı. Bu bağlamda hizmetleri, siyasi tecrübeleri ve hatta kültür alanında gösterdikleri çalışmaları ile bilinen idealist dava adamlarının Merkez Parti’de buluşmaya başladıkları görüldü.

 Önceki gün Merkez Parti Genel Merkezinde yapılan istişari toplantıya birçok önemli isim katıldı. Bunlar arasında AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi, iki dönem Kırıkkale’den milletvekili seçilen Kemal Albayrak, AK Parti Ankara Kurucu İl Başkanı Ersönmez Yarbay, İki dönem Türk İdareciler Derneği Genel Başkanlığı yapan, Van, Hatay, Bingöl valiliklerinde bulunan ve bu arada Türkiye Partisi Teşkilat İşleri Başkanlığı yapan Abdulkadir Sarı, Prof.Dr. Hayrettin İvgin, Prof.Dr. Turan Uslu, Doç.Dr. Şeref Kavak, Av.Hatice Fidan, Av.Yusuf Ziya Kıvanç, Dünya Türk Birliği Teşkilat Başkanı Erkin Sabit, Eğitimci-İletişimci ve Strateji belirleme kurulu üyesi Fuat Turgut, Bilim Adamı , Yazar- Edebiyatçı Tarık Sezai Karatepe başta olmak üzere önemli isimler katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, “ Bizim hedefimiz tüm Türkiye, tüm insanlıktır “ dedi.  Bütün hayatların insan hayatına hizmet ettiğini söyleyen Karslı konuşmasını şöyle sürdürdü: 

 Bizim koşullarımız arasında az konuşmak çok iş yapmak vardır. Bu buluşmaya katılmakla bizim ailemizi şenlendirdiniz; bu demektir ki memleketin yönetimine talipsiniz. Böyle bir taleple bizimle beraber olduğunuz için hepinize bin defa teşekkür ederim Allah sizden razı olsun. Hatırlatmak isterim ki, bu birlikteliğimiz hayırlara vesile olacaktır. İnsanın kıymeti, hedefi ve himmeti nisbetindedir. Sizlerin konuşmalarınızdan anlıyorum ki;

''Sizin hedefiniz tüm Türkiye, tüm İnsanlıktır''. İnşallah maksadınız hasıl olur.

ÖZAL’DAN SONRA İYİ YÖNETİCİ GELMEDİ

Konuşmasında Gazeteci-Yazar Taha Akyol ile bir süre önce görüştüğünü kaydeden Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı Taha Akyol’un kendisine şu ifadelerde bulunduğunu söyledi:  “ Merkez Parti ülkesini severlerin ve birlik-beraberlikten yana olanların partisidir. Geleceğin Türkiye’sinin inşasında harcının bulunmasını isteyen herkes bu çatı atında buluşmalıdır. Rahmetli Özal’dan sonra bu ülkenin başına iyi bir yönetici gelmedi. Dolayısıyla ANAP’ın siyasi varisleri Özal’ın gerçekleştirmek istediği, ancak ömrü vefa etmediği için yarım bıraktığı ideallerini Merkez Parti’de buluşarak gerçekleştirmelidirler. Benim yaşımın icabı siyasi manada bilfiil çalışma imkanım yok, ancak gerekirse rahmetli Özal’ın etrafını oluşturan arkadaşlarla bizzat veya telefonla görüşerek harekete geçmelerini söylerim.”

   ANAVATAN PARTİLİLERE ÇAĞRI YAPTI

 Anavatan Partili ve hatta diğer partilere mensup idealist insanları Merkez Parti çatısı altında buluşmaya davet eden Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, “Takip edebildiğim kadarıyla Anavatan Parti’de görev yapmış, rahmetli Özal’ın dava arkadaşlarının birçoğunun siyasetten başka partilerle bağı yok. Bu memleketin, bu milletin sorunlarını en iyi bilen onlar, en iyi gözlemcilerin onlar olduğunu herkes biliyor.  O halde tecrübelerinden-birikimlerinden milletimizin istifade etmesi için aynı çatı altında, bu Merkez’de buluşalım ve ne yapılması gerekiyorsa birlikte yapalım“ ifadesinde bulundu.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.