banner4

NECABİ BAL: ESAS HEDEFİMİZ ARAMIZDAKİ İLİŞKİ VE YARDIMLAŞMAYI GÜÇLENDİRMEK OLMALI

* Ankara Meclisi’nin İdari Mekanizmasında görev alan ve teşkilatlanma çalışmalarından sorumlu Necabi Bal, Ankara Meclisi'nin son toplantısında yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. 

07 Şubat 2021 23:50
NECABİ BAL:  ESAS HEDEFİMİZ ARAMIZDAKİ İLİŞKİ VE YARDIMLAŞMAYI GÜÇLENDİRMEK OLMALI

lke olarak kaynaşmayı ve yardımlaşmayı birinci planda tutmamızın hepimiz için yarar sağlayacağını söyleyen Necabi Bal, birçok konuda danışmanlık yaptığını, insani ilişkiler ve yardımlaşma konusunda hassasiyet gösterdiğini söyledi. Ankara Meclisi’nin çalışmalarını uzun zamandan beri takip ettiğini söyleyen Necabi Bal, “ Böylesine onur ve gurur verici çalışmaları olan, hayata geçirdiği projelerle itibar kazanan bu teşkilatın hak ettiği yere ulaşması için herkes elinden gelen gayreti göstermeli ve öncelikle de birlik-beraberliği sağlamalıyız “ dedi.

ANKARA MECLİSİ’NİN ŞUBAT TOPLANTISINDAN MUTLU ANLAR

     *Sivil Toplum kuruluşlarının zirve ismi Ankara Meclisi’nin Şubat toplantısına katılanlar yaptıkları konuşma ve tekliflerle önemli mesajlar verdiler. Genel Başkan Mehmet Akyol başkanlığında yapılan toplantıda konuşmacılar önemli mesajlar verip ileriye yönelik tekliflerde bulundular. Tanıtım ve takdimlerden sonra Akyol bir konuşma yaparak geçmişteki faaliyetleri hakkında bilgi verdi. “ Yapılanlar yapacaklarımızın teminatıdır “ diyen Akyol, teşkilatın Bakanlık yapmış, milletvekilliği yapmış, kariyer sahibi önemli isimlerden Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin olduğunu , Ankara Meclisi saflarında yer almanın bazı özellikler ve güvenilirlik gerektiğini söyledi. Teşkilatın 3 Haber sitesinin, 3 Facebook Grubunun bulunduğunu söyleyen Akyol, “ Haber sitelerimizde ve Gruplarda yazı yazmak lütfunda bulunanların sayısının 51’i bulduğunu ifade ile şunları söyledi: “ ZİRVEDEKİLER olarak adlandırdığımız bu oluşumda yer alan isimler sıradan insanlar değil. Her biri birbirinden önemli kariyer sahibi, devlet kademelerinin zirvesinde bulunmuş, bakanlık, milletvekilliği yapmış 17 isim var. Bu kadroda bulunan zirve isimlerin 11’i Profesör unvanı ile mücehhez, her biri birbirinden kariyer ve kapasite sahibi 23 ilim ve irfan sahibi… Tecrübeleri, araştırmaları ve fikri çalışmaları ile kamuoyunda yer edinmiş çeşitli meslek sahiplerinden bilim ve kültür sahibi insanlar var. İddia ediyorum, hiçbir kişi ve kuruluş böylesine müstesna bir kadroyu bir araya getiremez…

         Kaldı ki böyle bir oluşum için harekete geçmeye cesaret bile edemezler. Bunun içindir ki biz her zaman, ‘ Ankara Meclisi’nin mensupları halkın içinden süzülerek ve seçilerek tespit edilen arkadaşlardır.’ Tabii zaman içinde aramıza sızmış arkadaşlar olmuştur, ancak bu arkadaşlar belli bir süreçten sonra ( kırmadan-kem bir söylemde bulunmadan ) bir şekilde aramızdan ayrılmaları sağlanmış, bazılarının durumu da askıya alınmıştır. Şu an itibarı ile benim bazı çalışmalarım var ve bu camia ile benden daha yakinen ilgilenecek arkadaşlarımıza her türlü yetki ve desteği vererek yeni bir atılım hareketi başlatmış bulunuyoruz. Bu demektir ki, toplumumuzu ve hatta insanlığın sağlığını tehdit eden virüs hadisesi bertaraf olduktan sonra yeniden harekete geçecek ve geçmişte olduğu gibi Anadolu’nun en dinamik sivil toplum kuruluşunun Ankara Meclisi olduğunu herkes bir kez daha mutluluk ve heyecanla izleyecektir.”

 Eğitimci Yazar Abdurrahman Yılmaz’ın gözlemleri ile son Ankara Meclisi toplantısı  

      Ankara Meclisi, yaptığı çalışmalar ve bünyesinde barındırdığı birbirinden müstesna insanlarla gündem oluşturmaya devam ediyor.  Çankaya Yıldız’daki merkez ofisinde bir araya gelen meclis üyeleri başkentten başlayarak dalga dalga büyüyen ve ülkenin en uç noktasındaki vatandaşlara varıncaya kadar herkesi ilgilendiren konulara parmak basmaya ve çözüm yolları oluşturmaya devam ediyor.

       Ankara Meclisi Genel Başkanı Mehmet Akyol yaptığı açılış konuşmasında “Ankara Meclisi yalnızca başkentin değil ülkenin sorunlarına çözüm üretmeyi amaçlayan sizler gibi fedakâr yöneticilerin çalışmaları ile her geçen gün büyümeye devem ediyor. Bugün de sizlerin sunacağı projeleri değerlendirerek hükümetimiz, yerel yönetimler ve sanayi odalarımız başta olmak üzere kamu kurumları ve özel sektörün desteğiyle bunların uygulanabilirliğini tartışacağız…” dedi. Sanayiden eğitime, sağlıktan siyasete birçok konunun konuşulduğu toplantıda üyelerin kapısını araladığı konular can kulağıyla dinlenerek, bu çarpıcı yaklaşımları alkışlarla taçlandırıldı. Farklı siyasi görüşlere sahip üyeleri bünyesinde barındıran bir yapılanma olmasına karşın herkesin ülke menfaatlerine açılımlar sunmaya çalışması ve ortak paydada ötekileştirmeden bütünleyici davranmaları görülmeye değer bir manzarayı oluşturdu. Katılımcılar arasında eski bakan ve milletvekilleri dahil her sektörden insanın yer aldığı Ankara Meclisi ülke sorunlarına farklı açılardan bakılmasını ve sorunların objektif olarak masaya yatırılmasına büyük katkı sundu. Siyasi partilerin çeşitli il ve ilçe başkanlarını da bünyesinde barındırması, ülkemizin bir yansımasını anımsattı. İlerleyen günlerde sosyal medya hesapları üzerinden ve online toplantı platformları çalışmalarına başlayacaklarını açıklayan üyeler Ankara Meclisi’nin moderatör eşliğinde sürpriz konuklarla farklı konulara açıklık getireceğini söylediler.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.