MANSUR YAVAŞ: ÖNEMLİ OLAN İTİBAR VE HALKIN İÇİNDE BAŞIN DİK OLARAK GEZEBİLMEKTİR

* 29 Sivil Toplum Kuruluşu’nun kurucusu olduğu “ Başkent Ankara Platformu " yöneticilerinin organize ettiği toplantıya katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. * 207 davetlinin katıldığı kahvaltılı toplantıya özellikle siyasi mülahazaların ikinci plana atılmış olması dikkatlerden kaçmadı. ( Haber : Hasan Erdoğan ) 

02 Ekim 2021 17:04
MANSUR YAVAŞ: ÖNEMLİ OLAN İTİBAR VE HALKIN İÇİNDE BAŞIN DİK OLARAK GEZEBİLMEKTİR

       Tespit edebildiğimiz kadarıyla toplantıya devletin üst kademelerinde görev yapmış şu isimler iştirak etti:

       TBMM Eski Başkan Vekillerinden ( İçişleri E. Bakanı ) Mehmet Gazioğlu, TBMM E.Meclis Başkan Vekillerinden Hasan Korkmazcan, DSP E.Genel Başkanı ve Devlet Bakanı Zeki Sezer, ANAP döneminin bakanlarından Cengiz Altınkaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı-Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, ANAP Grup Başkanvekillerinden Denizli Milletvekili Beyhan Arslan, AK Parti Kurucular Kurulu üyesi ve Kırıkkale E.Milletvekili Kemal Albayrak, Diyarbakır E.Milletvekili Abdulbaki Erdoğmuş, 19.Dönem Ankara Milletvekili Hamdi Eriş, DYP Yozgat E.Milletvekili Yusuf Bacanlı, Deva Partisi Yönetim Kurulu üyesi E.Muş Milletvekili Alaettin Fırat, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Müjdat Kayayerli, Sürgündeki Doğu Türkistan Hükümeti Başbakanı Erkin Sabit, Gelecek Partisi Teşkilat Başkan Yardımcısı Alaettin Süer, Deva Partisi İl Başkanı Av.Hatice Fidan’ın katıldığı buluşmaya, 3 emekli vali, 2 General, 9 Profesör, 33 Sivil toplum kuruluşu lideri, 5 avukat, 17 İş adamı, birçok bürokrat ve her biri birbirinden istisnai özelliğe sahip çok sayıda vatandaş iştirak etti.

      Toplantıya katılanların % 40'ının Başkent Ankara Platformuna mensup kadınlardan oluşması ve başkanla özel olarak resim çektirmek istemeleri dikkatlerden kaçmadı Divan başkanı Mehmet Akyol açış konuşasında, Mansur Yavaş’ın aynı zamanda bir vefa ve hoşgörü adamı olduğunu, Ankara’nın köyü ve kenti ile kalkınmasını gerçekleştirmek, üretim ve verimliliği arttırmak için bütün gayreti ile çalıştığını söyledi.

       Dürüstlüğün ivme kazandığını, hak ve adaletin yerli yerince uygulandığını seçilmesi ile birlikte yalana, talana, riyaya, gösterişe itibar etmeyen Mansur Yavaş, toplumumuza ayrı bir özellik ve güzellik aşıladı ifadesini kullandı.       

            Toplantıya katılan bakan, milletvekilleri, vali ve ilim - irfan adamlarının konuşmalarından sonra, şair ve yazarlar Mansur Yavaş’a yazdıkları eserlerini taktim ettiler. Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Mansur Yavaş önemli mesajlar verdi.

           EN BÜYÜK ZENGİNLİK İTABAR VE HALKA HİZMET ETMEKTİR

       “ Mustafa Kemal Atatürk'ün Başkenti Ankara’yı Londra gibi Paris gibi bir dünya kenti yapacağız, zamanla herkes görecek ki, bize oy verenler vermeyenler ayrımını yapmıyoruz. Oy verenler değil, oy vermeyenler ‘ keşke verseydim ‘ deyip pişman olacaklar, çünkü biz hizmeti Hakk’ın rızasını almak ve Ankaralılar için yapıyoruz. “ dedi.

     “ Bizim gayemiz Ankara halkını zengin etmektir “ diyen Mansur Yavaş şunları söyledi: “ Göreve geldiğimiz günden itibaren bazı eksiklikler ve aksaklıklarla karşı karşıya kaldık.

       2010 yılından beri otobüs alınmamış, Ankaralıyı yollarda yaya bırakamazdık, Allah nasip ederse yakında yeni otobüslerimiz Ankaralının hizmetinde olacak. Bununla birlikte Otobüslerimizi elektrikliye çeviriyoruz. Biliyorsunuz ihaleler artık açık/şeffaf yapılıyor, bundan ciddi manada karlı çıkıyoruz. Bu paralar sizlerin paraları.          Biz hem hizmet üretiyoruz hem de önceden kalan borçları ödüyoruz. Hiç de şikayet ettiğimiz yok. Mesela Çayyolu metrosu için alınan kredi nedeniyle nisan ayından itibaren ödemeye başladık. Ödeyeceğiz tabii, borç yiğidin kamçısı derler ya, biz de daha çok çalışıyoruz, daha çok kazanır, iktisat yapar, önceden kalmış da olsa borcumuzu da öderiz, hizmetimizi de yaparız.

       Göreve geldiğimizde 250/300 köyde su yoktu… Ne demek Türkiye Cumhuriyeti’nin köylerinde suyun olmaması ?.. Şu an itibarı ile köylerimize 800 tane depo yapılıyor.

      17 bin küsur çiftçiye destek verdik. Hayvan yetiştiricilerine her türlü desteği verdik vermeye devam edeceğiz. Mazot yardımı yaptık. Köylülerin ürettiklerini satın alıyoruz.

      2700 dönüm ağaçlandırma yaptık. 900 dönüm hayvanat bahçesi yaptık. Batıkenet'te 500 dönüm bahçeyi hayata geçirdik.

      * Tam 220 bin sosyal yardım alan aile var. Sosyal yardımlar artık eski usul yapılmıyor, BAŞKENT KART veriyoruz, kimse görmeden herkes istediği yerden istediğini alıyor. Darda geçim sıkıntısı çeken ailelerin yanında olduk. Pandemide mağdur olanları koruduk, esnafımıza-sanatkarımıza destek verdik.

       * En ücra yerlere kadar internet götürdük. Kararları Üniversiteler ve STK’larla beraber alıyoruz. Kent Konseyinde tartışıyoruz. Bunları şeffaf yapıyoruz.

      * Sosyal medyada kimseyle didişmiyoruz. Ailem belediyeye gelmiyor, yakınlarım belediyeden iş almaz. Unutmayınız ki “ En büyük zenginlik itibardır “ Allah itibarımızı eksiltmesin. Ne olursanız olun, sokakta tek başına gezebiliyorsanız en büyük itibar ve saygınlık budur.

     Bakınız bu gün başka randevularım vardı. Mehmet beye çok öncesinden söz vermiştim, bu gün nasip oldu. İyi de oldu çünkü sizler gibi her biri birbirinden değerli dostlar-arkadaşlarla birlikte olduk. Hasret giderdik, tanıştık. Biliyorum konuşmamı biraz uzattım, kıymetli zamanınızı aldım. Hoşgörünüze sığınır, hoşça kalınız. ”

 

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.