TÜRKİYE BİNİCİLİK FEDERASYONU’NDA SEÇİM HEYECANI

* Türkiye Binicilik Federasyonu Olağan Genel Kurulu 02 Kasım 2021 Salı günü saat 14.00 de Ankara Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Gençlik Parkı içi adresinde yapılacak. M.Ülkan Delikanlı ve Eyüp Sabri Tuncer Kozmotik A.Ş. Üçüncü Kuşak Temsilcisi Hasan Engin Tuncer adaylıklarını açıkladılar. 

01 Kasım 2021 19:22
TÜRKİYE BİNİCİLİK FEDERASYONU’NDA SEÇİM HEYECANI

      

       Dünya markası Eyüp Sabri Tuncer’in varisi olan ve 100 yıllık Ankaralı aileye mensup olan Ankara ve At sevdalısı H.Engin Tuncer görüşlerini kamuoyu ile paylaştı. Hasan Engin Tuncer'in federasyon başkanlığına aday olması camiada sevinçle karşılandı. Tuncer'in seçimleri kazanacağına kesin gözü ile bakılıyor.

                                                                              HASAN ENGİN TUNCER KİMDİR

     11 Nisan 1964 yılında Ankara’da doğan Hasan Engin Tuncer, eğitim öğretim hayatını da Ankara’da tamamladı. Küçük yaşlardan beri iş hayatı içerisinde bulundu, eğitimini tamamlanmasının ardından genç yaşta iş hayatına atıldı. 1995 yılında Ankara Lalahan’da son derece modern, yüksek üretim kapasiteli ve teknolojili Uluslararası GMP (Good Manufacturing Practices) standartlarıyla çalışan fabrikayı hayata geçirdi.

Türkiye’de kültür mirası haline gelmiş Eyüp Sabri Tuncer markasını bir dünya markası yapmak hedefiyle farklı konseptteki markaları bir çatı altında toplayarak sırasıyla Gizli Bahçe, Perfume Jewels ve EST1923 markalarını geliştirdi.

Markaya ve ürünlere olan inovatif yaklaşımı ile sektörün öncü isimlerinden biri haline geldi. 2000’li yılların başında online alışveriş sitesini hayata geçirerek markasının online satış kanalında ilkler arasındaki yerini almasını sağladı. Türkiye’nin ilk Vegan sertifikalı kozmetik markası olan Eyüp Sabri Tunceri, Türkiye’nin dışa açılan markalı kozmetik firması olarak Honk kong’dan , Amerika’ya , Avrupa Birliği ülkelerinden ,mauritius adalarına kadar uzanan elliden fazla ülkeye ihracat yapan ülkemizin alanında bayrak taşıyan kurumlarından biri haline gelmesine liderlik etmiştir.

Doğal konseptiyle ön plana çıkan Eyüp Sabri Tuncer, markaları altında Ecocert serfitikalı içerikleriyle Organik ve Doğal yağlar serisi ürünleri geliştirerek, insan sağlığına ve yaşam kalitesine saygı duyarak sonsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle üretimlerini sürdürmektedir.

Hasan Engin Tuncer, Prof Dr Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda ILO (Uluslar arası Çalışma örgütü) tarafından kurulan GAN (Küresel İş başında Eğitim Ağı) Türkiye kurucu yönetim kurulu üyesi, UN(Birleşmiş Milletler) Global Compact Sürdürülebilir kalkınma hedefi Türkiye İmzacısı ve Yönetim kurulu üyesi, Yüzyıllık Markalar Derneği Yönetim kurulu başkanı, Bahçeli FM Yayıncılık A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin Mütevelli Yönetim Kurulu üyeliği ile TACCI (Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası Birlikleri Derneği) ve KOCAV (Kültür Ocağı Vakfı) üyeliklerine sahiptir.

Aynı zamanda Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı Profesyonel Çiftçi olarak İzmir Çeşme’de nesli yok olmakta olan sakız koyunu yetiştiriciliğini yaparak ırkın yeniden yaygınlaşması için Ege Üniversitesi ile ortak projeler yürütmektedir. Bununla birlikte Manisa Akhisar’da bulunan 1000 ağaçlık zeytin bahçesiyle bölgede modern ve bilinçli zeytin yetiştiriciliği için eğitimler vererek öncülük etmektedir.

         Ankara'daki Örgü Sokağın ismi Sabahattin Tuncer Sokağı olarak değiştirildi

     Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı merhum Sabahattin Tuncer'in (1923-2016) adı Ankara, Çankaya İlçesi , Ayrancı Mahallesi, Hoşdere Caddesindeki Örgü Sokağının ismi Sabahattin Tuncer Sokağı olarak değiştirildi.

      Türkiye kozmetik sanayinin duayeni olan ve ilk yerli ve milli kolonya esansını üreten merhum Sabahattin Tuncer'in adı uzun yıllar ikamet ettiği Örgü Sokağında yaşatılacak. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse Ankara Büyükşehir Belediye Meclisine yazılı bir teklifte bulunarak Ayrancı Mahallesindeki Örgü Sokağının isminin kozmetik sanayi duayeni Sabahattin Tuncer'in adının verilmesini teklif etmişti.

      Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'nin bu teklifi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde oybirliğiyle kabul edildi. Sabahattin Tuncer kimdir? Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı (1923-2016) kolonyanın nasıl yapıldığını inceleyen, üniversite öğretim üyeleriyle görüşüp, laboratuvarlarda çalışan ve formüller bulan Sabahattin Tuncer yerli ve milli kolonya esansını kendi üretmeye başladı.

      Türkiye'nin İlk Esans Formülünü Yapan İsim Kolonya devinin ikinci kuşağının temsilcisi Sabahattin Tuncer , Türkiye'nin ilk yerli ve milli formülünü yapan kişisi olarak tanınıyordu ve narenciye çiçeklerinin kokusunu ilk çıkaran kişi olma unvanına da sahipti.

      Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Sanayi A.Ş. 1923 yılında Kurtuluş Savaşı Gazisi ve kırmızı şeritli İstiklal Madalyasıyla taltif edilen merhum Eyüp Sabri Tuncer (1898-1981) tarafından kurulmuştu. Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Sanayi A.Ş.'nin üretim fabrikası Ankara'nın Mamak İlçesinde. Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Sanayi A.Ş. 650'ye yakın başta kolonya olmak üzere kozmetik ve temizlik ürünleri üretmektedir. Yurtiçinde satılan ürünler ayrıca 81 ülkeye de ihraç edilmektedir.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.