BAŞKENT ANKARA PLATFORMU’NUN HEDEFİ, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ EN HAYIRLISI VE EN VERİMLİSİ OLMAK

* Çok önemli hedeflerimiz var ” diyen Başkent Ankara Platformu Genel Başkanı Mehmet Akyol, “ Okumak, Çalışmak, Üretmek ve Verimliliği Artırmak en önemli hedeflerimizin başında geliyor, tabii bunları yapmak için öncelikle birlik-beraberliği tesis etmemiz ve tasarladığımız projeleri hayata geçirmemiz lazım, bu bağlamda kurul başkan ve yöneticilerine çok iş düşüyor “ dedi. 

17 Aralık 2021 00:29
BAŞKENT ANKARA PLATFORMU’NUN HEDEFİ, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ EN HAYIRLISI VE EN VERİMLİSİ OLMAK

* Hakk’a ulaşmanın yolunun halka hizmetten geçtiğini ifade eden Akyol, “ Başkent Ankara Platformu olarak yapılanma çalışmalarımızın ve görev taksimatının % 70’ini ikmal noktasına getirdik, eksiklerimizi gidermemiz için fedakar ve gönüllü arkadaşlara ihtiyacımız var ” dedi.

      Akyol şunları söyledi: “ Yönetimde görev alanları, kurul başkanlarını ve hatta kurulları oluştururken, kurullarda yer alan arkadaşlarımız ile ilgili ciddi bir araştırma yapıyoruz. Ehliyetli olmayan arkadaşlarımızın zaman kaybetmelerini istemiyoruz. Hele hele bu yolculuğa çıkıp da tahammül gösteremeyecek, kısa süre zarfında nefesleri kesilecek, yarı yolda bırakıp pes edecek arkadaşlara o kıvama gelinceye kadar görev vermemeyi düşünüyoruz.

      BİZ MİLLETİMİZE HİZMET ETMENİN KARASEVDALILARIYIZ

      Hemen belirtmeliyim ki, bizimki bir aşk değil, sevda da değil; biz milletimize hizmet etmenin karasevdalılarıyız. Böylesine idealist dava adamını bulmak elbette kolay değil, ancak öylesine planlarımız var, öylesine istisnai özellikleri olan arkadaşlarımız var ki her biri saklı kalmış mücevher niteliğine haiz. Kaldı ki zaman içinde bu Hakk yolculuğuna revan olacakların sayısı günden güne artmakta ve daha da artacaktır.

       BİR OKUL, BİR HİZMET KARARGAHI YAPMA GAYRETİNDEYİZ

      Herkes biliyor ki “ Bizim Hedeflerimiz Büyük.“ Zaten bunun için büyük düşünüyoruz. Sloganımızın birinde ne diyoruz ; “ Bizim derelerde işimiz olmaz, biz geniş ufuklarda kulaç atarız “ Çok iddialı bir ifade değil mi?...

Mesela devletimizin “ onarıma ihtiyacı var “ bunun bilincindeyiz ve bu anlamda çalışmalar yapıyoruz. Milletimizin bazı sıkıntılarının olduğunun da farkındayız. Bunun içindir ki öncelikle bilime önem veriyoruz. Mesela bir arkadaşımız, sayın Hüseyin Kazan MEB nezdinde zirve bir isim, bu üstadımız öncelikle kadınlara ve gençlerimize bilimsel olduğu kadar, aynı zamanda sosyal manada dersler verecek; bununla da kalmayıp katılan kardeşlerimizin sorunlarını dinleyip çözüm yolları bulacak.

      KADINLARIMIZA VE GENÇLERİMİZE ÜCRETSİZ İNGİLİZCE DERSİ

      Dünya çapında bir arkadaşımız tarafından haftada bir gün İngilizce dersi verilecek. Almanya’da doğup, ABD’de okuyan, aslen Kırşehirli olan ve 4 lisan bilen, Ankara Meclisi Genel Başkan Vekili ve Başkent Ankara Platformu Eğitim ve Öğrenim Kurulu Başkanı sayın Fuat Turgut, kurulumuzda görev yapan diğer ekip arkadaşları ile birlikte toplumumuza bu görevi ifa etmenin gururunu yaşatacaktır…

Tabii bütün unları yaparken hükümet yetkilileri ve devlet erkânı ile birlikte yapacağız. Zira büyük hedeflere büyük düşünerek ulaşılabilir, biz de bu konuda iddialı olmak istiyoruz.

       MEHMET AKYOL

      turkiye@turkiyeanadoluhaber.com

    BAŞKENT ANKARA PLATFORMU’NDA GÖREV BÖLÜMÜ SON DÜZENLEME

       * Kuruluşun Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığına İçişleri Eski Bakanlarından Mehmet Gazioğlu getirilirken Yüksek İstişare kurulunda şu isimler yer aldı: 1- HASAN KORKMAZCAN ( TBMM E.Başkan Vekili, 5 dönem milletvekilliği yaptı, siyasi partilerde önemli görevlerde bulundu.) 2- ZEKİ SEZER ( DSP Eski Genel Başkanı- Devlet Eski Bakanlarından ) 3- CENGİZ ALTINKAYA ( Bayındırlık E. Bakanı, 4 Dönem milletvekilliği yaptı ANAP’ın önemli kademelerinde görev yaptı.) 4- BARLAS DOĞU ( Milli Savunma E.Bakanı, ANAP Ankara Kurucu İl Başkanı) 5- SAFFET SERT (E.Bakan Mühendis, Eski Bürokrat ) 6- BEYHAN ASLAN (Avukat, Denizli E.Milletvekili, ANAP Grup Başkan Vekilliği yaptı ) 7- BÜLENT KUŞOĞLU ( Ankara Milletvekili -CHP Genel Başkan Yardımcısı, İktisatçı DYP E.İl Başkanı ) 8- VAHİT ERDEM ( AK Parti’den iki dönem Kırıkkale milletvekilliği yaptı, Savunma Sanayiinin Baş mimarı, Devleti çok iyi bilen siyasetçi ve devlet adamı ) 9- ERSÖNMEZ YARBAY ( AK Parti Ankara Kurucu İl Başkanı 3 Dönem Ankara Milletvekilliği yaptı, Milli Görüş’ün önemli isimlerinden) 10- YUSUF BACANLI ( DYP Yozgat E.Milletvekili-E.Bürokrat ) 11- MÜJDAT KAYAYERLİ MHP Afyonkarahisar E.Milletvekili 12- DEVAM EDECEK ----------------------------

     Teşkilatın Onur Kurulu Başkanı Emekli Vali Abdulkadir Sarı olurken, Baş Danışmanlığına Durak Turan Düz, Genel Başkan Vekilliğine Musa Ayan getirildi. * Teşkilatın Eğitim ve Öğrenim Kurul Başkanlığına -aynı zamanda Ankara Meclisi Başkan Vekili olan- Fuat Turgut getirilirken, Meral Asiller Genel Koordinatör, Genel Sekreterlik için ise Sabiha Ulaş Karaosman görevlendirildi.

        * ERKİN SABİT (Doğu Türkistan CSH Başbakanı-Türk Dünyası ve Dış İlişkiler Kurulu Başkanı )

        * PROF.DR. HAYRETTİN İVGİN ( Strateji Geliştirme Kurulu Başkanı )

        * PROF.DR. ANIL ÇEÇEN (Hukuk İşleri Kurulu Başkanı Prof.Dr. Anıl Çeçen

        * PROF.DR. HAYRANİ ALTINTAŞ ( İnanç, Ahlak ve Toplumsal Değerler Kurulu Başkanı )

        * PROF.DR.ALİ ÇAYKÖYLÜ ( Sağlık İşleri Kurulu Başkanı )

        * İSAİL UÇAKÇI ( Tarihi Araştırmalar Kurulu Başkanı )

        * ALAETTİN SÜER ( Siyasi İşler Kurulu Başkanı ) * İDRİS YAVUZ CENGİZ ( Yerel Yönetimler Kurulu Başkanı )

        * HÜSEYİN KAZAN ( İlmi Araştırmalar Kurulu Başkanı ) Mustafa İhsan Güzel.

        * AV. HATİCE FİDAN (Kadın Hakları ve Hukuki Sorunlar Kurulu Başkanı )

       * NESLİHAN ERTEKİN ( Girişim ve İletişim Kurulu Başkanı )

       * ELMAS YAĞMUR ( Kadın Teşkilatı ve Aile Kurulu Başkanı, Aynı zamanda Eğitim Kurulu Üyesi )

       * VAHİT OĞUZ ( Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vahit Oğuz, Zeki Durmaz, İbrahim Yıldırım.

       * H.İBRAHİM UÇAK ( Basın Yayın Kurulu, Rıfat Çakır, Erdem Noyan. ( Erdem Noyan aynı zamanda TBMM Parlamento İlişkileri Başkanı )

       * FUAT TURGUT ( Eğitim ve Öğrenim Kurulu Başkanı, Hüseyin Kazan (Aynı zamanda Teşkilatın İlmi Araştırmalar Kurulu Başkanı ) Elmas Yağmur, Bayram Kocaman, Musa Ayan, Bilal Bütün, Mehmet Ali Oral,

           *  SAİME HALAÇ : Sosyal Medya ve Basın Yayın Medya kuruluşları ile  ilişkiler kurulu Genel Sekreteri  

          * FİLİZ BÖLÜKBAŞI  : Sosyal İlişkle Teşkilatlanma Kurulu Genel Sekreteri.

           * HAYRİYE TÜRKER ÇEVİK  Sivil Toplum Kuruluşları ile diyalog ve çevre edinme Kurulu Genel Sekreteri 

        * MUSTAFA BİDEN (Tarım-Hayvancılık Kurulu Başkanı ) Mehmet Emin Çalışkan, Mustafa Kocaer, Yaşar Öztürk

        * BAYRAM KOCAMAN ( Projeler Kurulu, Ali Alkaç, Mehmet Ali Oral, Ali Göker;

        * VEYSEL ÖZDEMİR (İnşaat Mühendisi -Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Hasan Erdoğan, Meral Asiller;

        * SEFA VARLIK (Ekonomi ve Ticari İşler Kurulu Başkanı, Soner Genç ( Aynı zamanda Ankara Meclisi’nin Genel Sekreteri ) Mehmet Ergün Demirtaş, Necabi Bal .

       * OSMAN ŞAHBUDAK ( Üretim ve Verimliliğin Artırılması Kurulu Başkanı

       * BİLAL AKDOĞAN ( Sanayi, Borsa, İş Adamları ve Gelir İlişkileri Kurulu Başkanı )

       * TEŞKİLAT BAŞKANI……………………….. ?.., Mehmet Ergün Demirtaş Teşkilat Başkan Yardımcısı, Necabi Bal (Aynı zamanda Ankara Meclisi Genel Başkan Yardımcısı ) ALİ KILIÇ : Emekliler ve Sorunları kurulu Başkanı

       OLUŞTURULMASI PLANLANAN KURULLAR VE DİĞER GÖREVLENDİRMELER: 1- Teşkilat Başkanı, 2- Gençlik Kolları Başkanı 3-Planlama Kurul Başkanı 4- Sosyal İşler Başkanı, 5- Esnaf-Sanatkar Kurulu 6- İnternet ve Sosyal Medya İlişkileri Kurulu 7- Kültür Sanat ve Edebiyat, 8-Sendikalar, 9- Vakıflar, 10- Kooperatifler 11- Sivil Toplum Kuruluşları, 12- Bürokratlar Kurulu, 13- İdari İşler Başkanı , 14- Hükümet ve Belediyeler İlişkiler Başkanlığı 15- Sosyal İşler ve Yardımlaşma Kurulu ve Diğer Kurullar ve Görevlilerin biyografilerini daha sonra yayına vereceğiz.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.