banner27

AYNI ÇATI ALTINDA BİR ARAYA GELEN ZİRVEDEKİLERİN SAYISI HER GÜN BİRAZ DAHA ARTIYOR

* Halka hizmeti Hakk'a hizmet kabul ederek açılım yapan ve sosyal çalışmalara başladıkları günden itibaren okuma, çalışma, üretim ve verimliliği artırma, kültürel değerlere önem verme gayretleri her gün biraz daha ivme kazanıyor.  Bu bağlamda Ankara Meclisi-Başkent Ankara Anadolu Platformu' nda yer alan zirve isimlerin oranı çoğalmaya devam ediyor. 

29 Mayıs 2022 13:59
AYNI ÇATI ALTINDA BİR ARAYA GELEN ZİRVEDEKİLERİN SAYISI HER GÜN BİRAZ DAHA ARTIYOR

         * Ankara Meclisi ve Başkent Ankara Anadolu Platformu’nda yapılan kadro hareketi günden güne daha fazla verimlilik kazanmaya başladı. Kültürel manada önemli kariyere sahip olan siyaset, bilim, kültür ve eğitim alanında aktif görevlerde bulunmuş birçok zirve isim Haymana’da toplanarak kamuoyuna önemli mesaj verdiler.

 HAYMANA 'DA DÜZENLENEN  TOPLANTIDA KONUŞAN; BAKANLIK, MİLLETVEKİLLİĞİ YAPMIŞ SİYASİLER, AKADEMİSYENLER, BİLİM VE KÜLTÜR ADAMLARI, DEVLETİN ÇEŞİTLİ KADEMELERİNDE GÖREV ALAN BÜROKRATLAR KAMUOYUNU AYDINLATICI BİLGİ SUNDULAR.

* Toplantıda günün gündemini teşkil eden en önemli konuşmayı Ankara Meclisi Tarım Akademisi Başkanı Prof.Dr. Ali Akmaz yaptı. Bir nevi hitabet ustası olarak da dikkat çeken, kürsü hakimiyetinin yanında aynı zamanda geniş bilgi ve kültüre sahip olduğu her halinden belli olan Ali Akmaz toplantıya damgasını vuran en önemli isimlerden biri oldu.

 ( OZAN ERMİŞ’in Haberi.

     * Her gittikleri ve her ayak bastıkları yeri ÖZELLİKLİ kılıyorlar.  Nitekim Haymana seferi de öyle oldu.

     Belediye Başkanı Özdemir Turgut ' un saat 13.oo ' de Cimcime Otelde verdiği yemekten sonra, heyetin şehir merkezinden Kültür merkezine kadar yapılan gezi esnasında Haymana'nın nasıl bir değişim yaşadığına şahit oldular.

      Kültür Merkezinde yapılan toplantıya Eski İçişleri Bakanı ve TBMM Başkan Vekillerinden Mehmet Gazioğlu,                            * Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı Cengiz Altınkaya’nın yanı sıra , Uygur Türkleri Sürgün Hükümeti Başbakanı, Ankara Meclisi Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Dünyası ve Dış ilişkiler Kurulu Başkanı Erkin Sabit, eski milletvekilleri, emekli valiler, iş insanları-akademisyenler Milli Eğitim Bakanlığı Baş Uzmanı,

     * Mali ve İdari İşler Kurulu üyesi, Kültür Sanat ve Edebiyat Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türk Dünyası İlişkiler Kurulu Üyesi Emekli Albay Haşim Efe,

     Eğitimciler, Araştırmacı Yazarlar, şairler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri , Ankara Meclisi Derneği ve Başkent Ankara Anadolu’ Platformu’nun temsilcileri katıldı.

     * Toplantıda, Bakanlık, milletvekilliği yapmış birçok siyaset adamı, teşkilâtın çeşitli kademelerinde görev yapan akademisyenler, ilim ve irfan adamları, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptıkları konuşmalarla hem gündemdeki konuları değerlendirdiler, hem de Başkent Ankara ve Anadolu Platformu’nun gündeminde yer alan “ Anadolu İnsanının Hasletinin önemi ve Yeniden İtibarlaştırma “ projesine katkı sağladılar.

       Toplantının Divan Başkanlığını Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol yaptı. Ayrıca divanda Hasan Erdoğan, Meral Asiller, Nilüfer Uğurcuklu ve Talip Kapıcı yer aldılar.

      Haymana Kültür Merkezinde yapılan toplantıda, “Anadolu İnsanının Sorunları ve Çözüm Yolları” nın masaya yatırıldığı toplantının selamlama konuşmasını Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptı.

    Açış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen TBMM E.Meclisi Başkan Vekili ve İçişleri Eski Bakanı (Ankara Meclisi Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ) Mehmet Gazioğlu ile BAŞKON Yüksek İstişare Kurulu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Bayındırlık Eski Bakanı Cengiz Altınkaya yaptıkları konuşmalarla önemli mesajlar verdiler.

       Divan başkanı olarak toplantıda bir konuşma yapan Ankara Meclisi Derneği ve Başkent Ankara Anadolu Platformu Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol , Ankara’yı genel manada çok iyi bilen birisi olarak, Ankara’nın siyasi-sosyal, kültürel manada olduğu kadar aynı zamanda tarihini de bildiğim kanaatindeyim diyen Akyol,

     “ Sayın Özdemir Turgut ‘un belediye başkanı olması ile birlikte Haymana şehri köyleri ile birlikte muazzam bir değişim yaşamıştır. Haymana’nın Kurtuluş Savaşı’ndaki rolü ve öneminin geç keşfedilmiş olmasına rağmen , Sakarya Meydan Muharebesi’nin geçtiği ve kazanıldığı toprakların Haymana olduğu gerçeği Belediye Başkanımız sayın Özdemir Turgut’un çalışmaları sayesinde daha çok bilinir oldu.

      Aynı zamanda Ankara Meclisi Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Başkanımız yaptığı hizmetlerle adeta Haymana’yı yeniden imar ve ihya etti.

    Bizim burada toplanmamıza sağlayan ev sahipliği yaparak bu tablonun meydana gelmesine vesile olan sayın Başkana teşekkür ediyorum.

    Temel ilkelerimiz olan, okumak-okutmak, çalışmak, üretmek ve Anadolu insanının hasletini ön plana çıkarmak, verimliliği arttırmak ve daha önemlisi ‘ Anadolu’yu Yeniden Ayağa Kaldırma’ odaklı çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

      Bu amaçla Yüksek İstişare Kurulu, Bilim Kurulu, İlmi Araştırmalar kurulu gibi çeşitli kurullar oluşturduk. Her biri alanında duâyen insanların yer aldığı bugünkü toplantımızın da bu anlamda çok verimli olacağına inanıyorum.” dedi.

     *  “Kırsal Mahalle Kararı Alan İlk Belediyeyiz” Büyükşehir yasasındaki değişikliğin ardından harekete geçerek 73 mahalleyi Kırsal Mahalle ilan ettiklerini belirten Başkan Turgut; “Bu kararı alan ilk Belediyeyiz. Bu kararla birlikte vatandaşlarımız birçok avantaj ve muafiyetten yararlanacak. Göreve geldiğimizden beri birçok çalışmaya imza attık. ‘ İlk İş Milli Park’ diyerek yola çıktık,

       2015 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığındaki Bakanlar Kurulu kararıyla “Tarihi Milli Park” ilan edildik.             

         Hazırladığımız projeyle kaplıca suyumuzu ‘Dünyanın En İyi Termal Suyu’ olarak tescil ettirdik.

İlçemize doğalgazı getirdik.

Gençlik Merkezi, Yeni TOKİ Konutları ve Millet Bahçesi gibi birçok yapıyı ilçemize kazandırıyoruz.

Haymanamız için çalışıyoruz.

Bugünkü toplantımızda çok değerli siyasetçilerimiz, bürokratlarımız ve akademisyenlerimiz var. Sizlerin tecrübelerinden ve bilgilerinden de yararlandık. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.

                        TÜRKİYE’NİN TARIM POLTİKASINA YÖN VERECEĞİZ

Toplantının en heyecanlı konuşmasını Ankara Meclisi Derneği Tarım Akademisi Başkanı Prof.Dr. Ali Akmaz yaptı. “ Ben Konya'da çiftçi bir ailenin evladıyım “ diye sözlerine başlayan Profesör Akmaz özet olarak şunları söyledi: “ Devletin tarım alanında pek çok kurumunda ve projelerinde çalıştım. Türkiye'nin her bir köşesi için küçük-büyük baş hayvan üretimi uygulamasını gerçekleştirecek biriminde koordinatör görevinde bulundum. Ben bir veteriner Profesörüyüm ve milliyetçim. Ancak kafatasçı değilim. Kafatasçılık yapmakla milliyetçilik olmaz. Türkiye'nin GSMH’sini ne kadar artırabilirseniz, o kadar milliyetçisiniz. * Türkiye'nin potansiyeli tarım ve hayvancılığa çok uygun. Dünya çapında başarılar elde edememek diye bir şey olamaz. Ama planlama ve yönetim olarak eksik ve aksak durumdayız. Bunu söylerken hicap duyuyorum. Yeni bir yönetimle, akıl ve bilimle, planlı programlı, tüm ürünleri çok rahatlıkla ihraç edebiliriz.

Özür dileyerek söylüyorum- bunu söylemezsem VATANA İHANET etmiş olurum;

* “ Buğdayda 3. ithal ülkeyiz maalesef !...”

* Son üç yılda ekimden uzaklaştırılan arazi sayısı 10 milyon dekardır.

Pek çok tarım bakanının danışmanlığını yaptım. Faciayı biliyor ve üzülüyorum. 1998/99 deki rekolteye 22 yılda 2 defa ulaşıldı, o da 2016/17 de.

* O kadar teknolojik gelişmeye rağmen, YAZIK-YAZIK !...

     Türkiye'nin hangi sektörü olursa olsun, (ben kendi alanım için söylüyorum)

* "Şu anda yaşadığımız kader bu coğrafyanın kaderi değildir"

    Bunu ya dövüşerek, ya da kucaklaşarak halledeceğiz.

    Benim önerim: Hangi siyasi ekolden olursanız olun, kucaklaşarak halledelim; Kuvâ-yi Milli Ruhuyla başaralım.

     Başarılı olmamız için ne gerekiyorsa onu yapalım.

     İnşaallah çok çalışarak Tarım Akademisini tam faal bir noktaya getirecek ve Türkiye’nin tarım politikasına biz yön vereceğiz.”

         BİLİM SANAYİ ULAŞTIRMA VE ENERJİ KURULU BAŞKANI...

Prof.Dr. Mehmet Tekin de toplantıda şu konuşmayı yaptı:

( Hasan Erdoğan’ın haberi )

   Arkadaşlar bugün sizlere insanlığın ulaşmış olduğu 4.SANAYİİ DEVRİMİNDEN bahsedeceğim.

    Dünyanın ve tüm insanlığın beklediği yenilikler ile karşılaşacağız. Ülkemizi öyle sarsacak ki, beklenen İstanbul depreminden çok daha fazla etki yaratacak. Gençlerin hayata bakışı, okuması ve tasavvurları değişecek. Aracınız ile Ankara'dan İstanbul'a çayınızı yudumlarken ve herhangi bir müdahaleniz olmadan emniyetli bir şekilde ulaşacaksınız. Karanlık fabrikalarda ışık olmadan, ihtiyaç duyulmadan üretim yapıla bilinecek. 700 kişilik fabrikada 17 kişi ile yönetilebilinecek ve üretim yapılabikecek. İstihdamda çok büyük değişiklikler olacak. 4. Sanayi devrimine, akıllı çocuklar, geleceğin iyi yetişmiş iyi eğitim almış olanlar sahip olacak.

      Diğer insanlar için devletler; "ÖLMESİN ve OLMASIN" hayatı sunulacak. Bu insanlar ancak güçlü destekler ile hayatını idame ettirebilecek.

      Gelecek için, sanayi ve enerji ile desteklemeyen bir tarım bilemiyorum ama yaşama şansı olmayacak. Japonya'da Çin'de 450/500 km hız yapa bilen trenler yapılıyor. Bakın ilk defa benden duyacaksınız! Kara, deniz, hava ve demir yolundan başka; Yakında sürtünmenin olmadığı 5. ulaşım sistemiyle, 1500 km hız yapabilecek trenler olacak. Ankara / İstanbul arası 10/15 dk ya inecek. Biz bu toplantılar ve platformlar da enerji, sanayi teknoloji ve ulaşım konularını konuşacak, kafa yoracak ve meşru nema bulmasını sağlayacağız. Bilinmiş olsun ki, “Yeni dünya ‘dan yeni gelişmelerden uzak kalmayacağız.   

                                          NOT: Diğer konuşmacıların yaptığı konuşmalar bilahare yayına verilecektir.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.