banner27

           Özlemlerimiz “hani nerde o eski bayramlar“ dercesine  üretim ve savunma sanayisinde elde edilen  büyümenin yanı sıra şimdi ülkemizde sosyal alanlarda hiç de küçümsenmeyecek derecede ve hemen hemen  her branşta bizleri gurur ve seyir keyfi veren sportif müsabakalarla giderilmeye  başladı.        

                          Devletlerin öncelikli amacı tebaasında bulunan vatandaşlarının hukuk ve yaşam hürriyetini sunmak, sosyal ve ekonomik güçlerini artırmak ,üretim ihracat ile de  gelişmiş devletler sıralamasında ön saflara taşımak. Bunun yanı sıra kişilerin sosyal alanlara yapacağı yatırımlara da sağlıklı etkileşen toplulukları oluşturmak.

                          Özellikle son yıllarda ülkemizde hem üretim hem de sanat ve spor alanında küçümsenemeyecek derecede önemli ilerlemeler kat edilmiştir.

                            Yakın  zamana kadar sınırlı ölçülerde toplantı, kongre ,etkinlik ve sportif müsabakalara ev sahipliği yapabilirken gelinen nokta mevcut iktidarın hemen her il ve hatta ve hatta çoğu ilçelere aktardığı ekonomik kaynak ve  yaptığı alt ve üst yapı yatırımlar sayesinde milletler arası toplantı, sanat ve sportif etkinlikler yapılabilir  hale gelmiştir.

                             İnşa edilen çeşit çeşit sanat ve kültür merkezleri ,futbal sahaları,spor salon ve alanları hem gurur vesilesi aynı zamanda başarıların destekleyicisi olmuştu            

                          Yapılan bu yatırımlar  ülkemizin gurur kaynağı ve aynı zamanda Olimpiyatlara ev sahipliği yapma talebini hakkını doğurmuştur.

                             Rahmetli Merhum Turgut Özal Bulgaristan’dan getirtirerek Olimpiyatlara katılmasını sağladığı ve aldığı şampiyonluklarla da bizlerin gururlanmasına vesile ettiği haltercimiz sayesinde uluslararası arenada Türkiye’mizden söz ettirmiş, bu parlayan ışık bugünlerin habercisi , adeta gelinmek istenen durumuni provası gibi.

                            Geçmiş  tarihimizde güreş dışında çok az alanda başarılardan söz edilirken şimdilerde hemen hemen katılmadığımız branş ve elde edemediğimiz başarı yok denecek kadar azdır.

                           Tek tek isimlerden ve takımlardan bahsetmek çok zor ve doğruda olmayabilir, bizi gururlandıran o kadar çok takım ve sporcular var ki halkımızın sıkıntılarımızı azda olsa unutturuyor.

                           İnanılır gibi değil. Kış oyunlarında bir sporcumuz finale kalabiliyor olması, jimnastik kimsenin çok merak etmediği bir spor dalı iken alandaki sporcuların başarısı bu spora ilgiyi artırmasıı, boksta kadınlarımızın başarısı ayrı bir heyecana vesile olması ne de güzel şeyler.Yüzme,atletizm,jimsantik,Eskrim,judo,tekvondadaki,bilardoda ki başarılar. Okçulukta gizli kahramanlar birden çıkmış  olması. Olimpiyatlarda madalya yüzü görmezken madalya sıralamasında yerimizi kontrol etmeye başlamamız.

                                                 NE DE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

                               Bizim çocuklar,12 dev adam, ve filelerin sultanları bizleri devamlı  heyecanlandırıyor. Bunların yanı sıra  Ampüte futbol takımımız başarısı. Futbolda süper ligde büyük küçük ayrımı kalmamasıi.1.lig ve diğer ligde kıran kırana seyir keyfi üst düzey olan maçlar.Voleybol ve basketbolda uluslararası başarılar, Ata sporumuz güreş başarılar.

                        İşte bu başarıların temelinde büyük düşünme, ,sahiplenmek ve yatırım yapmaktan geçiyor. Bu yatırımlar semeresini hemen  göstermedi.Uzun uğraş sonucu bu durumlara gelindi.İlk bakışta geleceğe yapılan zorlu yatırımlar gibi görünsede  yıllar sonra keşke daha önce yapılsaydı dedirten uğraş ve yatırımlardır.

                        Erzurum’a kayak pistini eleştren,Formula 1 yarışları için İstanbul’a yapılan yarış pisti  İstanbul Park pistine çok gereksiz diyen ve bu kadar büyük stadyumlara,kapalı spor salonu eranalara  ne gerek var israftır yapılmamalı diyenler şimdi bu başarılar karşısında acaba ne diyebilirler ki.

                           Suyun derinliklerine sloganı ile  yüzme bilmeyen kalması projesi   en ücra yerlere kadar ulaştırılması, koşabiliyorken koş projesi alt yapısının oluşturulmasının neresi eleştirilmeli.

                           Elbette  bu denli güzel tesislerin eksik kaldığı il ve ilçelerimiz mutlaka vardır. Özellikle Ankara’mızda yıkılan stadların yerine henüz stad yapılmadı.Bazı ve ilçelerde eksiklikler vardır. .Ancak en kısa zamanda En mükemmeli ile projenlendiribileceğinden hiç kuşkumux yoktur. İmkanlar dahilinde yapılacağına dair güzlü siyasi irade varlığı beklentileri karşılamaya yetiyor.

                           Kolay olmuyor başarı kazanmak. Temelde ve anlayışta yatan işte bu projelerin ve yatırımların  farkı.Bu başarı hikayesi üretimde de böyle sanatta da bu böyle.Kolay olan eleştirmek.Zor olan ileryii görebilmek ve ileri hedeflere koşabilmek..

                        Bizim arzu ve isteğimiz para bugün vardır yarın yoktur.Sıkıntılar bugün vardır yarın yoktur.Asıl olan hep gayretimiz çalışan,,dürüst doğru ve güzel işler yapanlara destek olmak.

                          İnsan iyi ve güzel niyetini güçlendirdiği ölçüde, hedef ve isteklerine ulaşması için alacağı ilâhî yardım ve bağışın miktarı da artar.

                           Her kim iyi niyet sahibi olursa, Allah’ın eksiksiz yardımı ile karşılaşacaktır. Her kim de kötü niyetli olursa, niyeti ölçüsünde daha az yardım ile karşılaşacaktır.

                           Memleket yönetici ve sevdalılarında niyetin ve beklentilerin bu yönde olduğunu bilir ve bu yönde tercihimizi kullanırız

                            

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.